Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 07 maj 2020

Przy okazji coraz bardziej widocznego problemu suszy w Polsce, pojawiają się też apele o oszczędzanie wody, bowiem patrząc statystycznie w Unii Europejskiej na mieszkańca przypada jej mniej niż na większość obywateli państw członkowskich. Przyglądamy się strukturze zużycia wody.

Opublikowano w Magazyn

W lutym całą Bydgoszczą wstrząsnęły informacje o tym jak mieszkanka Okola utopiła w wannie dwójkę swoich dzieci. U kobiety stwierdzono występowanie depresji poporodowej. Tego typu wrzawy medialne mają to do siebie, że po kilku dniach o sprawie się zapomina, bowiem pojawiają się nowe tragedie, czy sensacyjne tematy. Do dzisiaj pozostaje natomiast nierozstrzygnięte pytanie – czy do tej tragedii musiało dość?

Opublikowano w Bydgoszcz

Pierwotnie w dniach 2-7 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy miały się odbyć VII Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Patrząc na bydgoski kalendarz imprez sportowych – miało być to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych nad Brdą. Bydgoszcz to wydarzenie organizowała pierwszy raz.

Opublikowano w Sport

Formalnie w najbliższą niedzielę (10 maja) odbywać mają się wybory prezydenckie, a co za tym idzie w nocy z piątku na sobotę rozpocznie się cisza wyborcza, za złamanie której można zostać ukaranym grzywną. Z niemal stuprocentową pewnością możemy powiedzieć, że glosować w niedzielę nie będziemy. Mamy mały galimatias, który postaramy się wyjaśnić poniżej.

Opublikowano w Regionalne

Poczta Polska od piątku 8 maja otwiera w Wąwelnie Urząd Pocztowy, który mieścić będzie się przy ulicy Mroteckiej 2. Wąwelska placówka będzie filią Urzędu Pocztowego w Sępólnie Krajeńskim.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Sezon 2019/2020 w IV lidze można uznać już za zakończony, na dzisiejszym zebraniu prezesów wojewódzkich związków piłkarskich zapadła decyzja o niekontynuowaniu rozgrywek. Sezon dobiega końca również w niższych ligach. W przyszłym tygodniu ma się rozstrzygnąć los rozgrywek III ligi.

Opublikowano w Sport

Ponad 36 tys. zł kar umownych nałożyło do tej pory Miasto Bydgoszcz na firmę Komunalnik, która odbiera odpady w trzech bydgoskich sektorach. Na jakość usług skarżą się jednak mieszkańcy, cierpliwość zaczyna się kończyć też w ratuszu. Jeżeli do 17 maja usługa nie będzie wykonywana w sposób zadowalający, to Urząd Miasta rozpocznie procedurę rozwiązania umowy, wskazując na winę wykonawcy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komunikacja tramwajowa w centrum Bydgoszczy stoi w miejscu – przy ulicy Jagiellońskiej na wysokości Urzędu Wojewódzkiego wystrzeliła szyna tramwajowa. Po obu stronach ustawił się sznurek tramwajów, które nie mogą ruszyć bez usunięcia tej usterki. Z uwagi na obostrzenia przeciwko COVID-19, które wpływają na mniejsze natężenie ruchu, ruch kołowy odbywa się bez większych zakłóceń.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od wczoraj decyzją premiera samorządy mogły ponownie uruchomić żłobki i przedszkola. W praktyce nie mamy informacji z naszego regionu o otwarciu tego typu placówek - Jest to ryzykowne posunięcie – ocenia prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Bydgoszcz żłobki najszybciej otworzy za 2 tygodnie, przedszkola planuje nieco szybciej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Cyklicznie w przestrzeni publicznej pojawia się pytanie, czy uprawy prowadzone w Łęgnowie, na obszarze, na którym stwierdzono zanieczyszczenie gleb i wód podziemnych, można uznać za zdrową żywność? Pytanie się pojawia, ale właściwie nie pojawiła się jednoznaczna odpowiedź.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Własne mikroelektrownie powoli stają się rynkowym standardem

    – Korzyści dla firm z inwestowania w odnawialne źródła energii są duże. To m.in. optymalizacja kosztów, samowystarczalność energetyczna i pewność zasilania – wskazuje Dorota Zawadzka-Stępniak z Konfederacji Lewiatan. W ostatnich latach biznes coraz chętniej inwestuje we własne mikroźródła odnawialnej energii. Efektem jest w Polsce boom na energetykę słoneczną. Na koniec tego roku moc zainstalowana w fotowoltaice ma wzrosnąć do 2,5 GW, głównie dzięki aktywności prosumentów indywidualnych i biznesowych. Do tych ostatnich dołączył DHL Parcel Polska. Logistyczna firma planuje montaż instalacji fotowoltaicznych w swoich lokalizacjach w całym kraju.

  • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

    W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

Wiadomości z regionu