Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 19 maj 2020

Przynajmniej kilkunastu policjantów próbowało w poniedziałek nie dopuścić do rozłożenia na alejach Jana Pawła II wielkiego wizerunku tego wielkiego Polaka w 100. rocznicę jego urodzin. Do akcji zaangażowano kilkanaście samochodów. Kibice Zawiszy jednak swego dopięli, jedynie nieco później niż planowali.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na Prądach inwestor chce zbudować stacje paliw wraz z myjnią samochodową, które miałyby pracować przez całą dobę. Stacja ma powstać na terenie obecnego komisu samochodowego przy ulicy Łochowskiej 13. Pomysł nie podoba się jednak okolicznym mieszkańcom.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czasie epidemii COVID-19 znaczenie mediów w społeczeństwie wzrosło, przez co podobnie jak rządzący z podejmowanych przeciwko koronawirusowi decyzji, podlegać będą ocenie społecznej. Ta ocena już się dokonuje, na portalach społecznościowych nie brakuje krytycznych opinii – z racji tego, że głosy krytyczne były zawsze najbardziej nośne, to nie można w oparciu o nie generalizować, ale też całkowicie ich lekceważyć. Do części chciałbym się odnieść.

Opublikowano w Regionalne

Wczoraj Polacy w sposób szczególny pamiętali o papieżu św. Janie Pawle II, również kilka inicjatyw uczczenia tej daty miało miejsce w Bydgoszczy. Można jednak odnieść wrażenie, że gdy nawiązywano do pielgrzymki papieża z 1999 roku, w ramach której odprawił on Msze Świętą na bydgoskim lotnisku, w ogóle nie przebiło się przesłanie tamtej wizyty, gdy Bydgoszcz stała się stacją Nowych Męczenników, tamtej apostolskiej pielgrzymki.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, straty spowodowane wystąpieniem COVID-19 dla inowrocławskiego budżetu oszacował za marzec i kwiecień na 6 mln zł. Radni PiS-u Marcin Wroński i Maciej Basiński uważają, że jest to przekaz nie do końca sprawiedliwy.

Opublikowano w Inowrocław

Ostatni potwierdzony przypadek zachorowania na COVID-19 stwierdzono w kujawsko-pomorskim w piątek, a jeszcze przecież niedawno mieliśmy po kilka, a nawet kilkanaście przypadków dziennie. Z tego powodu , z racji zdrowienia kolejnych osób, ubywa aktualnie chorych – wczoraj było to 180 osób, dwa razy mniej niż w szczytowym dniu 20 kwietnia.

Opublikowano w Regionalne

Jedną z najbardziej zakorkowanych obecnie ulic w Bydgoszczy jest ulica Grunwaldzka w kierunku Ronda Grunwaldzkiego, w związku z budową infrastruktury rowerowej na tej ulicy. Obecnie na rondzie nie można pojechać na wprost skrajnym zachodnim pasem (prawym jadąc od strony Grunwaldzkiej), przez co kierowcy z takim zamiarem muszą zjechać na środkowy pas, co spowalnia przejazd przez rondo.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niemiecka nazwa Bromberg na zawsze kojarzona będzie z Bydgoszczą, choć historycznie Polakom może się źle kojarzyć, to takie jest do dzisiaj tłumaczenie nazwy miasta w języku niemieckim i niemieckojęzycznych publikacjach. Tak jak my niemieckie miasto nazywamy Kolonia, a nie Köln, tak Niemcy mówią Bromberg, a nie Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Własne mikroelektrownie powoli stają się rynkowym standardem

    – Korzyści dla firm z inwestowania w odnawialne źródła energii są duże. To m.in. optymalizacja kosztów, samowystarczalność energetyczna i pewność zasilania – wskazuje Dorota Zawadzka-Stępniak z Konfederacji Lewiatan. W ostatnich latach biznes coraz chętniej inwestuje we własne mikroźródła odnawialnej energii. Efektem jest w Polsce boom na energetykę słoneczną. Na koniec tego roku moc zainstalowana w fotowoltaice ma wzrosnąć do 2,5 GW, głównie dzięki aktywności prosumentów indywidualnych i biznesowych. Do tych ostatnich dołączył DHL Parcel Polska. Logistyczna firma planuje montaż instalacji fotowoltaicznych w swoich lokalizacjach w całym kraju.

  • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

    W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

Wiadomości z regionu