Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 17 maj 2020

Właściwie od połowy marca loty pasażerskie z Bydgoszczy się nie odbywają, w kwietniu oficjalna statystyka mówi o 3 odprawionych pasażerach, trudno jest jednak powiedzieć kiedy samoloty rejsowe zaczną ponownie lądować. Ta informacja pozwoli oszacować jaka będzie ostateczna strata PLB.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niedziela 17 maja jest ostatnim dniem, w którym Komunalnik odbierający odpady w trzech sektorach, powinien przywrócić w ,,śmieciowym” zakresie normalność, zgodnie z ultimatum postawionym przez prezydenta Bydgoszczy. Jeżeli to nie nastąpi, to ratusz rozpocznie proces rozwiązywania umowy z winy Komunalnika.

Opublikowano w Bydgoszcz

Powoli wchodzimy w okres wakacyjny, choć zapewne dla wielu Polaków w tym roku wakacje nie będą najważniejsze. Inaczej patrzy się jednak na to we Włoszech, w Grecji, w Hiszpanii czy Portugalii, krajach których gospodarka w dużej mierze jest oparta na zyskach z turystyki. Na razie mamy międzynarodowy lockdown, przez co branża ,,leży”.

Opublikowano w Magazyn

Gdyby wskazać koncert w ramach cyklu Koncertów Maryjnych z Różą absolutnie wyjątkowy, to będzie nim ubiegłoroczne spotkanie kilku kultur. 24 maja 2019 roku w bydgoskiej Katedrze wystąpili Jamajczycy, Indianie oraz Amerykanie z Arizony, którzy wywodzili się co prawda z różnych kultur, ale wspólną płaszczyznę znaleźli w chrześcijaństwie i sławieniu Boga.

Opublikowano w Bydgoszcz

W tym roku szkolnym szkół już bym absolutnie nie otwierał, żeby uniknąć dużych zgrupowań dzieci na małej przestrzeni, tłoku w komunikacji miejskiej – ocenił immunolog, dr Paweł Grzesiowski. Jego zdaniem, można ewentualnie myśleć o powrocie do stacjonarnej nauki w szkołach średnich i na uczelniach.

Opublikowano w Magazyn
niedziela, 17 maj 2020 12:24

Nasz Honorowy Obywatel Bydgoszczy

W poniedziałek 18 maja przypadnie 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły, późniejszego św. Jana Pawła II. Jednego z najwybitniejszych Polaków, ale też Honorowego Obywatela Bydgoszczy, który wpisał się w dzieje grodu nad Brdą. Przypominamy kilka fragmentów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Własne mikroelektrownie powoli stają się rynkowym standardem

    – Korzyści dla firm z inwestowania w odnawialne źródła energii są duże. To m.in. optymalizacja kosztów, samowystarczalność energetyczna i pewność zasilania – wskazuje Dorota Zawadzka-Stępniak z Konfederacji Lewiatan. W ostatnich latach biznes coraz chętniej inwestuje we własne mikroźródła odnawialnej energii. Efektem jest w Polsce boom na energetykę słoneczną. Na koniec tego roku moc zainstalowana w fotowoltaice ma wzrosnąć do 2,5 GW, głównie dzięki aktywności prosumentów indywidualnych i biznesowych. Do tych ostatnich dołączył DHL Parcel Polska. Logistyczna firma planuje montaż instalacji fotowoltaicznych w swoich lokalizacjach w całym kraju.

  • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

    W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

Wiadomości z regionu