Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 12 maj 2020

Ostatniego dnia 2019 roku oddano do użytku odcinek Tryszczyn – Aleksandrowo drogi ekspresowej S-5, będący jednocześnie północną obwodnicą Bydgoszczy. Żeby uzyskać pełną funkcjonalność obwodnicy, potrzebne jest jeszcze oddanie do użytku odcinka zachodniego z węzła Białe Błota do Tryszczyna – wówczas pojazdy przemieszczające się pomiędzy Poznaniem i Trójmiastem będą mogły omijać Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Według najnowszych danych obecnie w województwie kujawsko-pomorskim jest 262 osoby chore na COViD-19, mamy natomiast ponad 281 ozdrowieńców i 34 zgony. Pierwszy raz mamy zatem sytuację, gdy liczba osób, które wyzdrowiały przekroczyła liczbę aktualnie chorych. To oczywiście dobra informacja, ale trzeba nadal mieć się na baczności.

Opublikowano w Regionalne

We wtorek, w serwisie informacyjnym o godzinie 15:00 Radia PiK, prezentowano informacje o eksperymentalnej terapii przeciwko COVID-19, za którą stoją pracownicy Collegium Medicum w Bydgoszczy. W materiale nazwa CM, ani Bydgoszczy nie padła, natomiast wszystko przypisano Toruniowi.

Opublikowano w Bydgoszcz

12 maja 1981 roku Sąd Wojewódzki w Warszawie zarejestrował Niezależny Samorządny Związek ,,Solidarność” z siedzibą w Bydgoszczy. Był to pierwszy rolniczy związek zarejetrowany w całym bloku wschodnim, jego rejestrację poprzedziły wydarzenia znane jako Bydgoski Marzec 1981.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jest duże prawdopodobieństwo otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych od najbliższego poniedziałku 18 maja - powiedział we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Opublikowano w Magazyn

Zmarły trzy zakonnice z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie, który były chore na COVID-19 - poinformowała we wtorek PAP rzecznik prasowa jednoimiennego szpitala zakaźnego w Grudziądzu Izabela Hirsch-Lewandowska.

Opublikowano w Regionalne

Karanie poprzez decyzje administracyjne to specjalna bron jaką otrzymali inspektorzy sanitarni w okresie epidemii COViD-19. Kara administracyjna ma charakter natychmiastowej wykonalności, czyli co prawda można się od niej odwoływać, ale to nie wstrzymuje egzekucji kary. Za jedno przewinienie ustawodawca przewidział nawet 30 tys. zł kary. Sprawdzamy jak z tego narzędzia korzystają inspektorzy w województwie kujawsko-pomorskim.

Opublikowano w Regionalne

Od 14 marca w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego, przez co instytucje publiczne funkcjonują można powiedzieć w trybie kryzysowym. Z punktu widzenia zarządzania kryzysowego w Bydgoszczy, dość istotną rolę odgrywają instytucje kościelne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Własne mikroelektrownie powoli stają się rynkowym standardem

    – Korzyści dla firm z inwestowania w odnawialne źródła energii są duże. To m.in. optymalizacja kosztów, samowystarczalność energetyczna i pewność zasilania – wskazuje Dorota Zawadzka-Stępniak z Konfederacji Lewiatan. W ostatnich latach biznes coraz chętniej inwestuje we własne mikroźródła odnawialnej energii. Efektem jest w Polsce boom na energetykę słoneczną. Na koniec tego roku moc zainstalowana w fotowoltaice ma wzrosnąć do 2,5 GW, głównie dzięki aktywności prosumentów indywidualnych i biznesowych. Do tych ostatnich dołączył DHL Parcel Polska. Logistyczna firma planuje montaż instalacji fotowoltaicznych w swoich lokalizacjach w całym kraju.

  • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

    W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

Wiadomości z regionu