Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 10 maj 2020

Mieszczące się przy ulicy Seminaryjnej Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii jest jednym z trzech szpitali w województwie kujawsko-pomorskim dedykowanym do leczenia chorych na COVID-19. Jak się okazuje szpital przygotowuje się do rozbudowy, kompleks przy ulicy seminaryjnej ma zostać wzbogacony o planowany budynek G. Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze dla tej inwestycji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Koncerty Maryjne z Różą to niezwykle cena inicjatywa, bowiem każdego roku przez cały maj przetacza się masa utworów, często mających za sobą parę wieków, w których kształtowały łacińską tożsamość kontynentu. W tym roku koncerty z powodu epidemii się nie odbywają, choć być może uda się je zorganizować na jesień, na dzisiaj przygotowaliśmy natomiast do posłuchania zestawienie pięciu utworów z ostatnich lat.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rozpoczęły się prace inwestycyjne na odcinku Kaliska Kujawskie – Czerniewice, na linii kolejowej nr 18 pomiędzy Toruniem i Kutnem. Realizowana inwestycja usprawni podróż mieszkańcom Włocławka dojeżdżającym do Bydgoszczy i Torunia, ale także sprawi, że mieszkańcy tych miast szybciej dojadą m.in. do stolicy.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj po raz ostatni transmitowaliśmy niedzielną Mszę Świętą, przynajmniej na razie. W związku ze znoszeniem kolejnych obostrzeń, a także apelem papieża Franciszka - nie można przenieść sakramentów do wirtualnego świata – postanowiliśmy zawiesić tę aktywność. Gdyby pojawiła się kolejna fala zachorowań, jesteśmy gotowi w każdej chwili powrócić do transmisji.

Opublikowano w Regionalne

W czwartek i w piątek doszło w Warszawie do protestów zwołanych przez kandydata na prezydenta Pawła Tanajno, nazywanych strajkami ,,przedsiębiorców”. Kolejne protesty zapowiedziane są również od jutra. W czwartek była nawet próba stworzenia miasteczka namiotowego przed Kancelarią Premiera, ten zamiar powstrzymała zdecydowana reakcja policji.

Opublikowano w Magazyn

W sobotę 9 maja przypada międzynarodowe święto Dzień Europy, z tej okazji na ulicy Mostowej pojawiło się kilka osób z unijnymi i polskimi flagami, było też hasło konstytucja. Osoby w odstępach spacerowały. Na miejscu pojawiła się też duża grupa policjantów, kilka radiowozów, w tym nieoznakowane.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Własne mikroelektrownie powoli stają się rynkowym standardem

    – Korzyści dla firm z inwestowania w odnawialne źródła energii są duże. To m.in. optymalizacja kosztów, samowystarczalność energetyczna i pewność zasilania – wskazuje Dorota Zawadzka-Stępniak z Konfederacji Lewiatan. W ostatnich latach biznes coraz chętniej inwestuje we własne mikroźródła odnawialnej energii. Efektem jest w Polsce boom na energetykę słoneczną. Na koniec tego roku moc zainstalowana w fotowoltaice ma wzrosnąć do 2,5 GW, głównie dzięki aktywności prosumentów indywidualnych i biznesowych. Do tych ostatnich dołączył DHL Parcel Polska. Logistyczna firma planuje montaż instalacji fotowoltaicznych w swoich lokalizacjach w całym kraju.

  • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

    W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

Wiadomości z regionu