Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 01 maj 2020

Dzisiaj obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej, a także Dzień Polonii i Polaków za granicą, w randze świąt państwowych. W tym roku symbolika tych świąt powinna być nam szczególnie bliska, bowiem w styczniu obchodziliśmy 100 rocznicę powrotu Bydgoszczy do Polski,a wcześniej innych terenów Kujaw w byłym zaborze pruskim. Gdy 20 stycznia 1920 roku na Stary Rynek w Bydgoszczy wkraczało Wojsko Polskie – Orzeł Biały wrócił na swoje miejsce.

Opublikowano w Regionalne

2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą, natomiast w 3 maja Święto Konstytucji. Są to ważne dla Polski święta państwowe, w tym roku z uwagi na epidemię COVID-19 nie mogą się odbywać normalne uroczystości. Symbolicznym uczczeniem z naszej strony tych dni będzie wywieszenie flag państwowych.

Opublikowano w Regionalne

W pierwszy dzień długiego majowego weekendu grupa przedstawicieli opozycji postanowiła zorganizować manifestację w 16 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Odegrano na początku Odę do Radości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po wyleczeniu z Covid-19 osoba nabywa odporność, która częściowo chroni go przed powtórnym zakażeniem koronawirusem – oświadczył w środę Christan Drosten, renomowany wirusolog z berlińskiej kliniki Charite, który m.in. doradza władzom Niemiec w sprawie przeciwdziałania pandemii.

Opublikowano w Magazyn

Od pewnego czasu mówi się publicznie, że mamy do czynienia z suszy, która może za chwilę przełożyć się na klęskę urodzaju. Z punktu widzenia meteorologów określenie występowania suszy jest czymś bardziej złożonym, bowiem z uwagi na to, że narasta ona stopniowo trudno jest określić początek i koniec suszy. Przygotowaliśmy kilka podstawowych informacji o aktualnej sytuacji meteorologicznej.

Opublikowano w Magazyn

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Własne mikroelektrownie powoli stają się rynkowym standardem

    – Korzyści dla firm z inwestowania w odnawialne źródła energii są duże. To m.in. optymalizacja kosztów, samowystarczalność energetyczna i pewność zasilania – wskazuje Dorota Zawadzka-Stępniak z Konfederacji Lewiatan. W ostatnich latach biznes coraz chętniej inwestuje we własne mikroźródła odnawialnej energii. Efektem jest w Polsce boom na energetykę słoneczną. Na koniec tego roku moc zainstalowana w fotowoltaice ma wzrosnąć do 2,5 GW, głównie dzięki aktywności prosumentów indywidualnych i biznesowych. Do tych ostatnich dołączył DHL Parcel Polska. Logistyczna firma planuje montaż instalacji fotowoltaicznych w swoich lokalizacjach w całym kraju.

  • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

    W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

Wiadomości z regionu