Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 09 kwiecień 2020
piątek, 10 kwiecień 2020 00:23

Epidemia to trudny czas dla portu lotniczego

Półtora roku temu Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył pierwszy raz w swojej historii ponad 400 tys. pasażerów. Bieżący rok rozpoczął się dobrze, bo odnotowano od 1 stycznia do 14 marca o 7,8% pasażerów więcej niż w rekordowym 2019 roku. W połowie marca sytuacja się załamała, ostatnio z latania do Bydgoszczy zrezygnował też PLL LOT, czyli samoloty pasażerskie w PLB już nie lądują.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 09 kwiecień 2020 23:22

,,W ten Wielki Post rekolekcje głosi sam Bóg”

 

Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęło się Triduum Paschalne. W tym roku przy pustych kościołach z uwagi na panującą epidemię koronawirusa. Jak zauważa wielu księży, sama pandemia sprawia, że mamy więcej czasu na refleksję nad naszym życiem. W Wielki Czwartek Kościół wspomina ostatnią wieczerzę i ustanowienie przez Jezusa Chrystusa kapłaństwa, stąd tez w sposób szczególny modli się za księży.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj rozpoczęło się Triduum Paschalne, czas w którym w Kościele katolickim wspominana jest męka i śmierć Jezusa Chrystusa, a później jego zmartwychwstanie. Ze szczególnym przesłaniem na Triduum w dobie koronawirusa zwrócił się do wiernych przewodniczący polskiego Episkopatu abp. Stanisław Gądecki.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 09 kwiecień 2020 14:56

Inowrocław prowadzi umiarkowaną dezynfekcję

Coraz więcej samorządów podejmuje w przestrzeni publicznej działania związane z dezynfekcją , aby utrudnić rozpowszechnianie się koronawirusem. O ile dezynfekcja w komunikacji miejskiej wydaje się wręcz obowiązkowa, to część samorządów dezynfekuje też np. przystanki. W Inowrocławiu działania dezynfekcyjne są robione codziennie, ale jak wyjaśnia ratusz – z umiarem.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj Wielki Czwartek, w Kościele katolickim rozpoczyna się Triduum Paschalne, dzisiaj wspominane będzie ustanowienie sakramentu Eucharystii, natomiast jutro drogi krzyżowej i męki Jezusa Chrystusa. Do świątyń się jednak nie udamy, z uwagi na panującą epidemię COVID-19.

Opublikowano w Magazyn

Według nowych badań palenie może podnieść ryzyko zapadnięcia na Covid-19 poprzez podniesienie poziomu enzymu, który umożliwia koronawirusowi dostęp do komórek płuc - informuje w czwartek Bloomberg. Badania przeprowadzili uczeni z Kanady.

Opublikowano w Magazyn

Uczniowie do szkół wrócą najszybciej 26 kwietnia, wiadomo też, że na początku maja nie odbędą się egzaminy maturalne. Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedzieli przedłużenie obostrzeń.

Opublikowano w Regionalne

W Bydgoszczy na marcowym marszu poświęconym Żołnierzom Wyklętym pojawił się transparent z Januszem Walusiem, co wywołało burzę polityczną. Głos w sprawie utożsamiania tej postaci z podziemiem antykomunistycznym zabrał prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu