Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 08 kwiecień 2020

Na początku kwietnia (2 kwietnia) w Nowym Jorku zmarła Walentyna Janta-Połczyńska, ostatnia żyjąca przedstawicielka rządu RP na uchodźstwie, sekretarka premiera i naczelnego wodza gen. Władysława Sikorskiego. Nazwisko nosiła po wywodzącym się spod Tucholi mężu, była zatem przedstawicielką rodu, z którego minister dokonał 22 stycznia 1920 roku włączenia Bydgoszczy do Odrodzonej Polski.

Opublikowano w Magazyn

Od połowy marca znacząco zmalało zainteresowanie podróżami koleją oraz międzymiastowym transportem autobusowym. Przekłada się to na znaczące cięcia w liczbie kursów. Pociągów jeździ w naszym województwie o kilkadziesiąt mniej niż zazwyczaj.

Opublikowano w Regionalne

Do wyborów prezydenckich zarządzonych na 10 maja pozostał dokładnie miesiąc i jeden dzień, wciąż nie wiemy jednak na jakich kandydatów będzie można oddać głos. Część kandydatów została już zarejestrowana przez Państwową Komisję Wyborczą, ale w przypadku kilku nazwisk jeszcze decyzje nie zapadły.

Opublikowano w Regionalne

W Boże Narodzenie i przy okazji świąt Wielkiejnocy odbywały się akcje ,,Ciepło serca w słoiku”, w ramach której rozwożono bezdomnym posiłki. W tym roku jest to właściwie niemożliwe z uwagi na sytuację epidemiczną, ale pomoc dla potrzebującym jest organizowana.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 08 kwiecień 2020 18:38

Sytuacja przerasta polskich polityków

Polacy mogą się czuć bardzo zdezorientowani w sytuacji jakiej się znaleźliśmy – mamy bowiem z jednej strony sytuacje wyjątkową, bowiem od 1983 roku (zakończenie stanu wojennego) nie było aż tak daleko idących obostrzeń co do swobód obywatelskich, zaś z drugiej strony w parlamencie obserwują spór o wybory. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę w czym jest problem.

Opublikowano w Regionalne

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zachorowaniach i ofiarach śmiertelnych wirusa COVID-19.

Opublikowano w Regionalne
środa, 08 kwiecień 2020 16:32

Rondo Szymborskie w Inowrocławiu otwarte

Od dzisiaj kierowcy mogą korzystać z ronda na skrzyżowaniu ulic Szymborskiej i Miechowej – inwestycja planowo miała się zakończyć do końca czerwca, ale udało się ją zrealizować przed czasem. Budowa ronda jest elementem większego przedsięwzięcia.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 08 kwiecień 2020 16:14

Firma Komunalnik zapowiada poprawę

Od kilku dni w trzech sektorach Bydgoszczy widoczne są przepełnione pojemniki, niekiedy odpady leżą porozrzucane obok nich. Główna przyczyna to zbyt mała liczba pojemników. Firma Komunalnik zapowiada poprawę, jednocześnie planując w piątek dodatkowe zbieranie odpadów, aby przed świętami nieco posprzątać sytuację w sektorach.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 08 kwiecień 2020 14:41

Pracownik Centrum Pulmonologii z COVID-19

Wirus COVID-19 dostał się również do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologi w Bydgoszczy. Wspomniany szpital obok Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego znajduje się na pierwszy froncie walki z koronawirusem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj pierwszy raz w formie zdalnej obraduje Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Obrady rozpoczęły się z małym poślizgiem z uwagi na problemy techniczne. Głównym puntem obrad jest informacja marszałka o przeciwdziałaniu koronawirusowi COVID-19 w naszym województwie. Marszałek Piotr Całbecki mówił o planie wydatkowania 340 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego (środki unijne).

Opublikowano w Regionalne

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

    Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

  • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

    Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu