Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 05 kwiecień 2020
poniedziałek, 06 kwiecień 2020 00:52

TVP Bydgoszcz manipuluje nagrywanym materiałem

W sobotę w ,,Zbliżeniach” pojawił się materiał o inicjatywie ,,Książka na telefon” jednego bydgoskich księgarzy, który zainteresowanym nabyciem książki na czas epidemii, dowozi ją na rowerze. Pewnie temat nie zyskałby większej sławy medialnej, gdyby montażyści TVP Bydgoszcz nie postanowili nagranego materiału ,,poprawić politycznie”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Co roku w Niedzielę Palmową w Fordońskie Dolinie Śmierci organizowane jest Misterium Męki Pańskiej, które rozwija się dzięki zaangażowaniu właściwie setek osób je przygotowujących. W tym roku miała być jubileuszowa XX edycja, poświęca w sposób szczególny św. Janowi Pawłowi II, którego 15. rocznica śmierci przypadła w czwartek. Epidemia koronawirusa te plany pokrzyżowała, ale udało się kilkuset osobom spotkać online.

Opublikowano w Bydgoszcz

 

W czwartek 2 kwietnia zmarł Jan Głodek – zasłużony harcerz, bibliotekarz, społecznik, regionalista, osoba niezwykle zasłużona w promowanie pamięci o Powstaniu Wielkopolskim. W styczniu Jan Glodek dostąpił honoru odsłonięcia repliki pomnika-mogiły Powstańców Wielkopolskich w Szubinie.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
niedziela, 05 kwiecień 2020 20:20

Chodzimy częściej do sklepów niż Włosi

Włochy są przedstawiane jako kraj, który z powodu małej dyscypliny społecznej doprowadził do rozpowszechniania się na dramatyczną skalę koronawirusa wśród obywateli. Wielokrotnie słyszeliśmy o braku odpowiedzialności Włochów, którzy nie przestrzegali zaleceń epidemicznych. Okazuje się, że Włosi jednak rzadziej od Polaków chodzą na zakupy.

Opublikowano w Regionalne

Gdybyśmy nic nie zrobili, to dzisiaj byśmy mieli 8,5 tys. pacjentów zdiagnozowanych na COVID-19 – powiedział w wywiadzie dla Magazynu TVN24 minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że w szczycie zachorowań zamiast 50 tys. możemy mieć 10 tys. zakażonych.

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 05 kwiecień 2020 19:11

Wojewoda potwierdza dwa zgony

Dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz potwierdził, że wirus COVID-19 doprowadził do śmierci dwoch kobiet w Regionalnym Szpitalu w Grudziądzu. Informacje tę szpital podał już w piątek. Dzisiaj potwierdziły ją natomiast służby wojewody.

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 05 kwiecień 2020 10:36

Piękno pobożności ludowej

Ponidzie – czyli według literatury obszar dolnego biegu rzeki Nidy w województwie świętokrzyskim. Obszar charakteryzujący się pięknem przyrody, ale też będący świadkiem okrucieństwa I wojny światowej, bowiem przez ten teren przebiegał front. Obszary leżące w powiecie pińczowskim słyną z tabliczek przydrożnych, na którym widoczne jest niezwykłe piękno religijnej sztuki ludowej.

Opublikowano w Magazyn

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

    Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

  • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

    Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu