Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 30 kwiecień 2020

Dzisiaj przypada Międzynarodowe Święto Pracy, a także w Kościele wspomnienie św. Józefa, który jest patronem rzemieślników. Przed rokiem mogliśmy się chwalić rekordowo niskim bezrobociem, dzisiaj wszyscy zdajemy sobie sprawę, że czeka nas recesja, wiele osób czeka pogorszenie warunków bytowych, niektórych utrata pracy.

Opublikowano w Regionalne

We wtorek wieczorem informowaliśmy o stanowisko bydgoskich struktur Porozumienia, które wręcz dały do zrozumienia Jarosławowi Gowinowi, że oczekują od niego zakończenia dialogu. Jak ustaliliśmy struktury nie są jednak w tym temacie jednomyślne.

Opublikowano w Bydgoszcz

W tym tygodniu wojewoda podjął decyzję o podwyższeniu budżetu zespołów Pogotowia Ratunkowego w województwie kujawsko-pomorskim. Pracownicy pogotowia zwracają nam jednak uwagę, że mówienie o podwyżce w kwocie 1,6 tys. zł, jak poszło w oficjalnym komunikacie, to duże nadużycie oraz zwracają uwagę, że obecnie największym problemem jest brak wystarczających środków ochrony bezpośredniej dla personelu pogotowia.

Opublikowano w Regionalne

Rodzi się pytanie – co miał zrobić ksiądz? Wyrzucić tych ludzi z kościoła? - komentuje inowrocławski radny Maciej Basiński decyzję inspektora sanitarnego o ukaraniu parafii św. Marcina w Żninie karą 22,5 tys. zł za to, że jak wynika z notatek policyjnych, dwukrotnie w świątyni przebywało zbyt dużo osób. Więcej niż wynika to z przepisów sanitarnych.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Co gorsza, człowiek już nie jest przekonany, że tylko w prawdzie może znaleźć zbawienie – pisał w jednej z encyklik papież św. Jan Paweł II. W środę Rada Miasta uchwaliła nazwaniem jego imieniem jednego z parków w Smukale, przy okazji procedowania tego punktu doszło do małego chaosu z powodu emocji udzielających się radnym, przez co temat stał się chwytliwy medialnie, choć można mieć wątpliwości, czy publikacje faktycznie obrazują to co się wydarzyło na sesji. Publikujemy fragmenty obrad oraz wyjaśniamy od strony formalnej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnim czasie zakończyła się realizacja I etapu utwardzania ulicy Siedleckiej. Od wielu lat mówi się o koncepcji przesunięcia obsługi linii autobusowej nr 58 na Siedlecką, przez co przystanki komunikacyjne znalazłyby się bliżej mieszkańców. Z tymi planami trzeba jednak jeszcze trochę poczekać.

Opublikowano w Bydgoszcz

W następnym etapie odmrażania gospodarki nastąpi otwarcie salonów fryzjerskich, połowa maja to realny termin - poinformował w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

 

Opublikowano w Magazyn

Pokłosiem epidemii COVID-19 są zakłócenia gospodarcze związane wprowadzeniem szeregu obostrzeń. Samorządy obawiają się wpływu ich na swoje finanse. Skarbnik miasta Piotr Tomaszewski uważa, że w Bydgoszcz również ta sytuacja uderzy, ale skutki epidemii na finanse miasta będzie można szacować dopiero w połowie roku, czyli za kilka tygodni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na początku marca pisaliśmy o problemie zalewania piwnic ogródków działkowych położonych przy ulicy Toruńskiej 390. Dzisiaj do tematu wracamy. Władzom miasta udało się ustalić, że przyczyną zalewania obszaru jest wyłączenie stacji pomp dawnego ujęcia wody zakładów chemicznych Zachem. Od znalezienia przyczyny problemu, do jego rozwiązania jest jednak spora droga.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

    Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

  • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

    Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu