Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 28 kwiecień 2020
środa, 29 kwiecień 2020 00:13

Spadł znacząco popyt na parkowanie w strefie

Najbardziej obleganym parkingiem w centrum Bydgoszczy jest ten przy budynkach Urzędu Miasta przy ulicy Grudziądzkiej. W godzinach pracy ratusza jest on bardziej obłożony niż znajduje się w nim miejsc, kierujący bowiem dają popis fantazji we ,,wciskaniu” swojego pojazdu. Kilkaset metrów dalej przy Rybim Rynku parkingi stoją jednak w dużej mierze puste.

Opublikowano w Bydgoszcz

W swoich publicznych wypowiedziach Jarosław Gowin przewiduje, że w maju wybory prezydenckie się nie odbędą. Jeżeli Senat wniesie zmiany do ustawy o wyborach korespondencyjnych, wówczas obóz Zjednoczonej Prawicy będzie potrzebował do odrzucenia zmian Senatu również głosów partii Jarosława Gowina. Nie wiadomo jednak czy Gowin utrzyma posłuch w Porozumieniu. Bydgoskie struktury już dają sygnały do buntu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich dniach liczba osób aktualnie chorych na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim systematycznie spadała. Wydawało się, że szczyt zachorowań już za nami, dzisiaj pojawiło się jednak nowe ognisko w Chełmnie.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłym roku w wakacje pisaliśmy o problemie wysychania Noteci oraz niskim poziomie jeziora Gopło. Zanosi się, że czeka nas w tym roku susza stulecia, czyli sytuacja będzie jeszcze bardziej dramatyczna. Starosta inowrocławski Wiesława Pawłowska apeluje do Polaków o odpowiedzialne korzystanie z wody.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 28 kwiecień 2020 15:22

Episkopat apeluje do klasy politycznej

Mamy do czynienia z niewątpliwie poważnym kryzysem politycznym w Polsce, który spowodowany jest faktem przypadania wyborów prezydenckich w trakcie epidemii COVID-19. Kościół w Polsce apeluje do całej klasy politycznej o wypracowanie porozumienia ponad podziałami politycznymi.

Opublikowano w Regionalne

W ostatnim czasie w mediach pojawiają się zdjęcia przelewających się pojemników i worków z odpadami na poszczególnych osiedlach, choć fotografia nie oddaje zapachu, który w przypadku odpadów zmieszanych oczekujących od kilku dni na odbiór jest najbardziej wyrazisty. Wystarczy jednak przejść się po reprezentacyjnym dla Bydgoszczy Starym Mieście, aby zobaczyć kryzys odpadowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ustawa o przeprowadzeniu wyborów za pośrednictwem Poczty Polskiej jest obecnie w Senacie, ale równolegle trwają przygotowania do ich przeprowadzenia. W ubiegłym tygodniu kontrowersje budziły wnioski Poczty Polskiej kierowane do samorządów o użyczenie rejestrów wyborców.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ramach III etapu znoszenia obostrzeń rząd planuje zezwolić na działalność galerii handlowych i gastronomii stacjonarnej, w tym również gastronomii. W mojej opinii błędem jest jednak stawianie znaku równości pomiędzy kawiarnią, która pozwala się napić kawy przy stoliku ustawionym na świeżym powietrzu od lokalu działającego w przestrzeni galerii handlowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

    Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

  • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

    Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu