Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 25 kwiecień 2020

Zanim napiszę kilka gorzkich zdań rozpocznę od pewnego eksperymentu intelektualnego – wyobraźmy sobie sytuację, gdy Federacja Rosyjska pod byle pretekstem dokonuje agresji na państwa bałtyckie, państwa NATO są oburzone, ale ani Niemcy, ani Francja nie chcą się poświęcać swoich interesów. Rosyjska flota blokuje polskie porty, a przy granicy w Kaliningradzie zgromadzone są siły dwukrotnie liczniejsze od polskich sił zbrojnych. Rosjanie domagają się pod wymyślonym pretekstem oddania województwa warmińsko-mazurskiego oraz Białegostoku i Elbląga. Jednocześnie w Polsce trwa kampania wyborcza.

Opublikowano w Regionalne

Obecnie nie ma dowodów na to, że ludzie, którzy wyzdrowieli z Covid-19 i mają przeciwciała, nie mogą się ponownie zarazić koronawirusem - oświadczyła w sobotę w komunikacie Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Opublikowano w Magazyn
sobota, 25 kwiecień 2020 19:01

W intencji zniszczenia koronawirusa

Od momentu wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego grupa mężczyzn modli przed figura Matki Bożej, przy parafia Przemienia Pańskiego w Opławcu, o szybkie zakończenie epidemii i zniszczenie koronawirusa. Modlą się w każdy piątek.

Opublikowano w Bydgoszcz

W każdą sobotę staramy się przygotowywać raport z sytuacji epidemicznej na świecie i w Polsce. Według analityków ExMetrix dzisiaj powinien przypaść szczyt zachorowań w Polsce, z tego powodu też w kilka zdaniach przyjrzymy się modelom matematycznym opracowanym dla Polski.

Opublikowano w Magazyn

Z wnioskiem do wojewody o zawnioskowanie do premiera Mateusza Morawieckiego, aby ten odsunął od władzy prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, wprowadzając w jego miejsce rządowego komisarza, zawnioskował radny Bogdan Dzakanowski. Za powody wskazuje kryzys w gospodarce odpadami oraz bierność w przygotowaniu wyborów prezydenckich.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zniesienie części obostrzeń, tym razem dotyczących bezpośrednio aktywności ruchowej.

Opublikowano w Regionalne

Światowa pandemia COVID-19 oraz wprowadzone dla spowolnienia rozpowszechniania się wirusa obostrzenia, utrudniają współpracę międzynarodową i handel. Przypomnijmy – polską granicę mogą co do zasady przekraczać tylko obywatele polscy, a każdy przekraczający musi odbyć 14 dniową kwarantannę. Z tego powodu do Bydgoszczy po odbiór pociągów LINK BR633, które w barwach Deutsche Bahn będą woził mieszkańców regionu Allgäu, nie mogli przyjechać komsarze reprezentujący niemieckie koleje.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnim czasie przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zaczęli porównywać epidemię COVID-19 z epidemią grypy hiszpanki z lat 1918-1920, która mogła zabić w przedziale od 50 do 100 mln ludzi na świecie. Na nasze szczęście mamy znacznie bardziej rozwiniętą medycynę i technikę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

    Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

  • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

    Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu