Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 23 kwiecień 2020

W kilku europejskich miastach potwierdzono obecność materiału genetycznego COVID-19 w ściekach – m.in. w Paryżu, Rzymie i Mediolanie. Zdaniem Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy nie ma zagrożenia, aby COVID-19 pojawił się w wodzie pitnej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Być może szczyt zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim już za nami. Od poniedziałku do czwartku liczba aktualnie chorych spadała, głównie za sprawą potwierdzenia wyzdrowienia kilkudziesięciu osób wcześniej uznanych za chore. Krzywa pokazująca liczbę chorych zaczyna robić się ujemna.

Opublikowano w Regionalne

Szczepienia przeciw gruźlicy (BCG) mogą lepiej chronić przed chorobą Covid-19.Tę hipotezę zamierzają sprawdzić polscy specjaliści. Podobne badania prowadzone są już w kilku innych krajach, m.in. w Japonii, Holandii, Niemczech oraz Australii.

Opublikowano w Magazyn

Z wnioskiem do premiera Mateusza Morawieckiego, o zwolnienie z podatku VAT samorządów, z tytułu zakupu środków służących do ochrony zdrowia i życia. Takie regulacje funkcjonują już w przypadku samorządów.

Opublikowano w Inowrocław

Rada Osiedla Smukała – Opławiec – Janowo domaga się od miasta zlecenia interwencyjnego odbioru odpadów do czasu unormowania sytuacji z firmą Komunalnik, która od 1 kwietnia obsługuje trzy bydgoskie sektory. Zmiana wykonawcy usługi, poprzedzona przetargiem, sprawiła, że stałym elementem krajobrazu w części miasta stały się pojemniki i worki z odpadami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nieoficjalnie można powiedzieć, że wybory prezydenckie odbędą się 10 albo 17 maja drogą korespondencyjną, za pośrednictwem Poczty Polskiej. Nieoficjalnie – bowiem jesteśmy jeszcze w trakcie procedury legislacyjnej – uchwalonych przez Sejm zasad przeprowadzania wyborów nie opiniował jeszcze Senat. Jak wynika jednak z wypowiedzi przedstawicieli rządu, trwają już przygotowania do procedury głosowania korespondencyjnego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Firma Vitalabo Laboratoria Medyczna wraz z grupą Diagnostyka rozpoczęły dzisiaj akcję badania pracowników służby zdrowia na wypadek COVID-19. Odpłatnie w przyszłości będą mogły z badań na koronawirusa skorzystać też osoby prywatne.

Opublikowano w Bydgoszcz

W marcu na sesji Rady Miasta przyjęto program opieki nad zwierzętami bezdomnymi w Bydgoszczy. W dokumencie pada kilka razy zwrot ,,adopcja zwierząt”, przeciwko czemu protestował radny PiS Marcin Lewandowski. Z racji nie ujęcia jego sugestii z sesji o wykreślenie tego zapisu, złożył do prezydenta interpelacje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu