Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 22 kwiecień 2020
czwartek, 23 kwiecień 2020 00:11

Wizualnie Astoria coraz bliższa wykończeniu

Budowa basenu nowej Astorii przy ul. Królowej Jadwigi powinna zakończyć się w tym roku i wszystko wskazuje, że tak będzie. W ostatnim czasie od strony Brdy i ulicy pojawiły włókna szklane, przez co wizualnie można odnieść wrażenie, że prace wykończeniowe powoli zbliżają się ku końcowi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem niektórych ekspertów czeka nas najbardziej sroga susza od 100 lat. Obecnie dominującym tematem w Polsce jest epidemia COVID-19, przez co naszej uwadze umknął nawarstwiający się problem suszy. Zdaniem synoptyków większe deszcze pojawią się dopiero w maju.

Opublikowano w Regionalne

Jeszcze w kwietniu co najmniej cztery szczepionki przeciwko Covid-19 testowane będą na ludziach. Od czwartku badania kliniczne rozpoczynają specjaliści brytyjscy, a pod koniec tego miesiąca nad innym preparatem będą one prowadzone w Australii. Wcześniej podobne prace zainicjowano w USA i Chinach.

Opublikowano w Magazyn

Są wypracowywane takie rozwiązania, które pogodzą bezpieczeństwo z dalszą działalnością centrów handlowych - powiedziała PAP wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz po środowej wideokonferencji z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i szefów galerii handlowych.

Opublikowano w Regionalne
środa, 22 kwiecień 2020 16:03

Więcej miejsc postojowych na Rąbinie

Parking na 119 miejsc postojowych, w tym 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych przy ul. Błażka będzie do dyspozycji mieszkańców. Od czwartku wchodzi w życie nowa organizacja ruchu, w związku z zakończeniem prac. W ramach tej inwestycji firma „SEWIM” po jednej stronie ulicy wybudowała także chodnik, a po drugiej przebudowała ciąg pieszo-rowerowy na odcinku blisko 200 metrów.

Opublikowano w Inowrocław

Papież Jan Paweł II to jedna z ważniejszych postaci ostatniego wieku, a także jeden z najwybitniejszych Polaków w dziejach narodu. To także honorowy obywatel Bydgoszczy, który zaszczycił nasze miasto w trakcie pielgrzymki do Polski w 1999 roku. Związki Karola Wojtyły z Bydgoszczą sięgają jednak okresu zanim został papieżem.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 22 kwiecień 2020 12:14

Szef drogowców złożył dymisję

Kierujący Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej dyrektor Jacek Witkowski złożył dymisję. Oficjalnym powodem są sprawy osobiste. Jego odwołania domagała się opinia publiczna.

Opublikowano w Bydgoszcz

Egzaminy ósmoklasisty, zawodowe i dojrzałości prawdopodobnie odbędą się pod koniec czerwca lub na początku lipca; dokładne daty zostaną podane na 3-4 tygodnie wcześniej – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Opublikowano w Magazyn

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, że uchwalona w październiku uchwała Rady Miasta w sprawie ustalenia zasad korzystania z biletów uczniowskich jest oderwana od rzeczywistości prawnej w Polsce. Chodzi o egzekwowanie uprawnień do ulgi na postawie informacji o miejscu zamieszkania w legitymacji szkolnej, gdy w nowej wersji tego dokumentu nie ma takiej informacji Uchwałę bydgoskiego samorządu zbada Urząd Wojewódzki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu