Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 21 kwiecień 2020

W województwie kujawsko-pomorskim zaczynamy odnotowywać coraz większą liczbę potwierdzonych wyzdrowień z COVID-19. Wczoraj osób aktualnie chorych było mniej niż jeszcze przedwczoraj i w niedzielę. Jak spojrzymy na dane na wykresie, to zauważymy, że mogą być to symptomy spadania liczby chorych.

Opublikowano w Regionalne

Miejscem, gdzie zawsze na pomoc mogły liczyć osoby bezdomne są specjalne schroniska, nie zawsze osoby bez dachu nad głową z nich korzystają, ale zawsze drzwi były przed nimi otwarte. W czasie epidemii COVID-19 wszystko się jednak pokrzyżowało, bo zanim schronisko przyjmie osobę bezdomną, ta musi odbyć 14-dniową kwarantannę, którą zarządził wojewoda.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zapadła wstępna decyzja o wznowieniu rozgrywek I i II ligi na przełomie maja i czerwca. Co jednak z niższymi ligami? Kilka dni temu na wideokonferencji z udziałem prezes PZPN Zbigniewa Bońka i prezesów wojewódzkich związków piłkarskich ustalono, że decyzję maja zapaść najpóźniej do 11 maja. Do tego czasu kibicom przyjdzie życie w niepewności.

Opublikowano w Sport

Za zgodą Ministerstwa Zdrowia od połowy kwietnia pobierane jest osocze od osób wyleczonych z koronawirusa. Pobrane osocze podawane osobom chorym zawiera przeciwciała, które mogą pomóc wyleczyć się z COVID-19. Na świecie są potwierdzone przypadki wyleczenia, choć cały czas jest to terapia eksperymentalna, z uwagi na ubogie doniesienia naukowe.

Opublikowano w Regionalne

Aby uniknąć we Francji drugiej fali epidemii Covid-19, 70 proc. populacji powinno być odporne na koronawirusa. Do tej pory zakażonych zostało ok. 5,7 proc. Francuzów – wynika z opublikowanych we wtorek badań Instytutu Pasteura z siedzibą w Paryżu.

Opublikowano w Magazyn

W około dwa tygodnie na Uniwersytecie Technologiczo-Przyrodniczym udało się zbudować prototyp sztucznego płuca, respiratora UCM 01, który zobaczyć można na nagraniu. Inicjatywę wspiera Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego widząc w nim nadzieję na walkę z COVID-19.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na dzisiaj w Polsce na COVID-19 zachorowało prawie 10 tys. osób, zmarło już 385. Według prognoz dzienna liczba zgonów będzie z dnia na dzień spadać, a w drugiej połowie maja możemy już nie notować kolejnych zgonów. Są to zweryfikowane o najnowsze dane prognozy, bowiem wcześniej przewidywano, iż COVID-19 przyniesie w naszym kraju większą liczbę ofiar.

Opublikowano w Magazyn
wtorek, 21 kwiecień 2020 11:23

Śmieci powoli znikają z bydgoskich ulic

Przez ostatnie dnia na wielu bydgoskich ulicach leżały worki i pojemniki z odpadami, przy budynkach wielorodzinnych natomiast z pojemników się przelewało. W ostatnich godzinach sytuacja zaczęła wracać do estetycznej normy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Życie w stanie epidemii stało się dla nas elementem powszednim, ale kiedyś ona się skończy. Powoli trzeba zatem zacząć wybiegać w przód i myśleć o wyzwaniach jakie przyjdzie nam rozwiązać. Jednym z nich jest wysokie ryzyko recesji, za którą pójść może wzrost bezrobocia i spadek warunków życia. Instytucje finansowe przedstawiły już dla Polski pewne prognozy, ale są one dość rozbieżne.

Opublikowano w Regionalne

Co roku w kwietniu odbywała się uroczysta sesja Rady Miasta Bydgoszczy, w ramach której świętowaliśmy urodziny Bydgoszczy – w rocznicę nadania miastu przez króla Kazimierza Wielkiego praw miejskich. Sesję rozpoczynało odegranie Hejnału Bydgoszczy i wprowadzenie sztandaru miasta. Kulminacyjnym punktem było wręczenie medali Kazimierza Wielkiego osobom i instytucją zasłużonym dla miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

    Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

  • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

    Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu