Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 20 kwiecień 2020

Od wczoraj nie obowiązuje już limit uczestnictwa w Mszy Świętej maksymalnie 5 wiernych, to obostrzenie zostało zastąpione łagodniejszym o uczestnictwie 1 wiernego na 15 metrów kwadratowych świątyni. Czy w niedziele zobaczymy znacznie pełniejsze kościoły?

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 20 kwiecień 2020 17:36

Inowrocławianie otrzymają maski ochronne

Miasto Inowrocław kupiło 70 tys. masek ochronnych wielorazowego użytku, jest to liczba porównywalna z populacją miasta, czyli na mieszkańca przypadnie jedna maska. Maski trafią do inowrocławian bezpłatnie.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 20 kwiecień 2020 17:28

Robert Lewandowski wspiera finansowo bydgoski szpital

Piłkarz Bayernu Monachium oraz reprezentant Polski Robert Lewandowski, wraz ze swoją małżonką Anną postanowił przekazać 1 mln euro na walkę z COVID-19. Nie mała kwota z tej puli trafi również do bydgoskiego szpitala.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rok 1920 był dla Bydgoszczy przełomowy, dlatego na cały 2020 rok rozłożono świętowanie tego jubileuszu. COVID-19 nam te plany pokrzyżował na tyle, że nie możemy nawet specjalnie uczcić przypadających wczoraj urodzin Bydgoszczy. Z drugiej strony to nie zaplanowane pomieszanie naszych planów, pozwala nam zauważyć te elementy z lat 20., których specjalnie byśmy nie zauważyli – chociażby tragizmu postaci prezydenta Jana Maciaszka.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 20 kwiecień 2020 12:23

Czy COVID-19 doprowadzi do rewolucji w polskiej piłce?

Do dziś nie ma odpowiedzi co dalej z sezonem piłkarskim 2019-2020 w Polsce. Pytań jest więcej niż odpowiedzi, bo nie wiadomo czyi kiedy ruszą rozgrywki. Termin majowy wydaje się mało prawdopodobny, bowiem nawet jakby zapadła decyzja o powrocie na boisko, to piłkarzom trzeba dać czas na przygotowanie się. Być może będzie to czerwiec, ale też nie brakuje głosów, aby zrobić o jesienią, czyli w czasie, gdy powinien się zaczynać kolejny sezon.

Opublikowano w Sport

Przygotowujemy regulacje prawne, które ograniczyłyby pracę personelu medycznego w wielu miejscach, zakaz ma dotyczyć głównie szpitali zakaźnych – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Poinformował, że lekarze w ramach rekompensaty mieliby dostawać dodatek w wysokości co najmniej 50 proc. pensji.

Opublikowano w Magazyn

Zapowiedzi zniesienia części obostrzeń wprowadzonych dla zwalczania rozpowszechniania się wirusa COVID-19 znane były od kilku dni. Akt prawny wydany został dopiero w niedzielę, a to on jest źródłem prawa. Sprawdzamy co się zmieniło.

Opublikowano w Regionalne

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

    Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

  • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

    Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu