Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 19 kwiecień 2020

Za trzy tygodnie najprawdopodobniej odbędą się wybory prezydenckie, choć z uwagi na pat polityczny nie można powiedzieć o tym ze stuprocentową pewnością. Dzisiaj najważniejszym pytaniem nie jest jednak kto wygra pierwszą turę, ale kto zajmie w niej drugie miejsce.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj przypadają 674 urodziny Bydgoszczy. Rocznica nadania praw miejskich przez króla Kazimierza III Wielkiego to zawsze była okazja do refleksji nad przyszłością miasta. O aspiracjach Bydgoszczy rozmawiamy z byłym prezydentem Bydgoszczy Romanem Jasiakiewiczem, obecnie radnym wojewódzkim.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 19 kwiecień 2020 19:39

Dumni z Bydgoszczy w jej 674 urodziny [klip]

Dzisiaj przypada 674 rocznica dni, w którym król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie. Miastu życzymy przynajmniej tysiąca lat, a jednocześnie czujemy się z niego dumni. Powodom do dumy poświęcony jest nasz klip.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 19 kwiecień 2020 18:12

Zawierzyli Bydgoszcz Bożemu Miłosierdziu

Przed historycznym krzyżem przy Placu Piastowskim, który mieści się przed kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa od 99 lat, o godzinie 15 – w godzinie miłosierdzia – odbyła się modlitwa koronki do Bożego Miłosierdzia, a następnie według słów Jana Pawła II zawierzono świat, Europę, Polskę i Bydgoszcz Bożemu Miłosierdziu. We wspólnej modlitwie uczestniczyły osoby rozproszone po całym obszarze Placu Piastowskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

    Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

  • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

    Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu