Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 18 kwiecień 2020

Starszym bratem Kanału Bydgoskiego jest Kanał Finow zbudowany na początku XVII wieku na zachód od Odry. Kanał Finow stracił na znaczeniu w pierwszej połowie XIX wieku, gdy oddano do użytku prawie równoległy kanał Odra-Hawela. Obecnie Kanał Finow posiada klasę Ib, czyli niższą od tej w jakiej znajduje się droga wodna E-70 w Polsce w ramach Kanału Bydgoskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nie tak wyobrażaliśmy sobie świętowanie 674 urodzin Bydgoszczy. Miały być biegi urodzinowe, koncert, a także uroczysta sesja Rady Miasta. Z uwagi na obostrzenia związane z epidemią spędzimy ten dzień w większości w domach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z okazji Wielkiego Postu, który poprzedzał przeżywany obecnie w Kościele okres Wielkanocy, przełożony generalny Bractwa Kapłańskiego św Piusa X ks. Davide Pagliarani wystosował do wiernych list, w którym podejmuje problematykę epidemii COVID-19, którą nazywa czasem próby. Duchowny wzywa przede wszystkim do spokoju i nie uleganie hipotezom. Jednocześnie wskazuje jak łatwo jest rzucić ludzkość na kolana.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 18 kwiecień 2020 18:31

Mężczyźni modlą się o ustanie epidemii

Pierwsza niedziela po Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. W ten dzień w sposób szczególny zmawiana jest modlitwa Koronki do Miłosierdzia Bożego. W piątki przed kościołem Przemienia Pańskiego w Opławcu mężczyźni modlą się na różańcu w intencji ustania epidemii, a także koronką.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zgodnie z naszym cyklem, w każdą sobotę przygotowujemy zbiorczy raport na temat sytuacji COVID-19 na świecie. W pierwszych 17 dniach kwietnia liczba ofiar COVID-19 na świecie wzrosła o 226% w stosunku do 1 kwietnia. Dynamika jest procentowo dużo niższa od marca – co jest powodem do optymizmu, ale w liczbach bezwzględnych ofiar przybywa znacznie szybciej, co ma związek z rozpowszechnianiem się wirusa w kolejnych państwach.

Opublikowano w Magazyn

W niedzielę 19 kwietnia – Niedzielę Miłosierdzia Bożego - zapraszamy do wspólnej modlitwy o ustanie epidemii koronką kierowaną do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 15:00 rozpocznie się na Placu Piastowskim modlitwa, do udziału w której zapraszamy całą Bydgoszcz i nie tylko. Symbolem koronki będzie 50 czerwonych i białych balonów, w kolorach promieni krwi i wody, które płyną z przebitego Serca Pana Jezusa. Będziemy modlić się o opiekę i Miłosierdzie Boże w tym trudnym czasie pandemii.

Opublikowano w Bydgoszcz

Amerykański ,,Wall Street Journal” chwali Polskę i Czechy za to, że z zagrożeniem COVID-19 radzimy sobie lepiej od zachodu Europy. Autorzy Bojan Pancevski i Drew Hinshaw opisują niewyrabiające się kostnice w krajach zachodnich orz przygotowania do poluzowywania blokad w Polsce i w Czechach, gdzie ich zdaniem sytuacja jest pod kontrolą.

Opublikowano w Regionalne

W sobotę w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest 9 045 żołnierzy i pracowników wojska oraz 1 292 jednostek sprzętu - poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Opublikowano w Magazyn
sobota, 18 kwiecień 2020 10:30

Dwie ofiary COVID-19 w powiecie bydgoskim

Wojewoda poinformował o śmierci dwóch osób z powodu COVID-19 – 84-letniego mężczyzny i 74-letniej kobiety. Według naszych informacji mężczyzna zmarł już w środę, dopiero dzisiaj natomiast został ujęty w statystyce. Do zgonów doszło na terenie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy oraz Regionalnego Szpitala w Grudziądzu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W nocy z czwartku na piątek Sejm głosował nad poprawkami Senatu do tarczy antykryzysowej. Część poprawek zgłoszonych przez zdominowaną przez opozycję izbę jaką jest Senat przyjęto, ale też wiele odrzucono. Wśród odrzuconych poprawek była zakładająca testy na obecność COVID-19 dla wszystkich pracowników służby zdrowia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

    Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

  • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

    Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu