Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 14 kwiecień 2020

Trudno dzisiaj przewidywać jakie skutki gospodarcze dla Bydgoszczy przyniesie epidemia COVID-19, w szczególności zawieszenie gospodarcze, jakie dla ograniczenia rozpowszechniania się wirusa wprowadził rząd. Zdaniem Fitch Ratings, jeżeli wkrótce gospodarka zostanie ,,odmrożona”, to polskie miasta nie powinny sobie poradzić, być może będzie tylko trzeba przesunąć o rok dwa lata niektóre inwestycje.

Opublikowano w Bydgoszcz

W tym tygodniu Sejm zajmie obywatelskim projektem ustawy zakazującym przeprowadzania w Polsce aborcji. Organizacje feministyczne zapowiadają protesty, co może doprowadzić do złamania przepisów przeciwko rozpowszechnianiu się wirusa COVID-19, a nawet sprzyjać dalszej transmisji wirusa. Czas, gdy borykamy się z COVID-19, to nie najlepszy moment na spory światopoglądowe.

Opublikowano w Regionalne

Po raz drugi 14 kwietnia obchodzimy Święto Chrztu Polski, jest to najmłodsze polskie święto państwowe, nie wiążące się z dniem wolnym od pracy. Święto, w którym wyrażamy dumę ponad 1 tys. dziejów polskiej państwowości. Data nawiązuje do prawdopodobnego dnia przyjęcia przez Mieszka I Chrztu Polski, zdaniem historyków, miało o miejsce w Wielką Sobotę – 14 kwietnia 966 roku.

Opublikowano w Magazyn
wtorek, 14 kwiecień 2020 16:35

Każdego dnia widuję bezinteresowną pomoc

,,Bóg zasnął, aby obudzić nas do miłości” - powiedział w Wielką Sobotę proboszcz bydgoskiej Bazyliki ks. Sławomir Bar. Nie raz słyszeliśmy z kościelnych ambon piękne słowa, w tym wypadku z uwagi na ograniczenia nie miał nawet kto zbytnio bić braw. Jak spojrzymy jednak całą otoczkę to zobaczymy, że nie są to puste słowa, ale pełne głębi.

Opublikowano w Regionalne

Zdaniem przedsiębiorców skupionych wokół Cechu Rzemiosł Różnych oraz fundacji ,,Rzemieślnik” władze Inowrocławia robią zbyt mało, aby uratować miejsca pracy w mikro i małych firmach działających na terenie miasta. O swoich postulatach informują w liście otwartym.

Opublikowano w Inowrocław

Koronawirus przedostał się na teren komisariatu Bydgoszcz Błonie – potwierdzono zachorowania wśród czterech policjantów, natomiast kilkunastu funkcjonariuszy objęto kwarantanną, odsuwając ich od obowiązków służbowych. Komenda Miejska Policji zapewnia, że pomimo tej sytuacji komisariat Błonie funkcjonuje normalnie.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 14 kwiecień 2020 11:07

Ósma ofiara COVID-19 w kujawsko-pomorskim

Wojewoda poinformował o potwierdzonym kolejnym zgonie, którego przyczyną był wirus COVID-19. Wiemy jedynie, że do zgonu doszło na terenie Regionalnego Szpitala w Grudziądzu. Nie jest znana płeć, ani wiek ofiary.

Opublikowano w Regionalne

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

    Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

  • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

    Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu