Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 11 kwiecień 2020

Te święta będą inne niż do tej pory, spędzimy je bowiem w mniejszych gronach rodzinnych, aby zmniejszyć się rozpowszechnianie wirusa COVID-19. Będzie zapewne w ten czas też więcej czasu dla siebie. Przygotowaliśmy zestawienie naszych publikacji, które mogły Państwu umknąć, do których warto zajrzeć. Na tej liście nie ma nic o COVID-19, abyśmy na chwilę o nim zapomnieli.

Opublikowano w Magazyn

Chrystus śmierć pokonał! - to przesłanie niesie Wigilia Paschalna rozpoczynająca w Kościele Wielkanoc. Epidemia koronawirusa sprawia, że wielu z nas w sposób szczególny obawia się śmierci, ale dzisiejsze święta przypominają nam, że Jezus Chrystus tę śmierć pokonał.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 11 kwiecień 2020 22:16

Zamiast życzeń podziękowania

W te święta najpopularniejszym życzeniem będzie życzenie sobie zdrowia, dalej będzie zaś nadzieja na lepsze jutro, że sytuacja epidemiczna się kiedyś skończy, a nasze biznesy i miejsca pracy będzie można uratować. Tę nadzieje możemy mieć, bowiem wiele osób od kilku już tygodni wykonuje sumiennie swoją pracę. Dlatego dzisiaj uważam, że należy przede wszystkim sobie podziękować wzajemnie.

Opublikowano w Regionalne

Nadal jesteśmy na etapie wzrostowym epidemii w Polsce, spodziewamy się przyrostu zachorowań i wzrostu liczby pacjentów, którzy będą potrzebowali respiratora - mówił w sobotnim wywiadzie dla Radia Zet minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Opublikowano w Regionalne

Wczoraj – 10 kwietnia – potwierdzony 100 tys. zgon z powodu COVID-19 na świecie, gdy ostatniego dnia marca liczba ofiar przekraczała dopiero 43 tys. Oznacza to, że w pierwsze 9 dni kwietnia liczba ofiar się podwoiła.

Opublikowano w Magazyn

Przykład krajów zachodniej Europy pokazuje, że w szczycie zachorowań na COVID-19 brakować może respiratorów. Województwo Kujawsko-Pomorskie planuje ich kupić w najbliższym czasie ponad 100, ale państwa produkujące ten sprzęt nie ułatwiają transakcji, chcąc zagwarantować respiratory dla swoich obywateli. Na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy myślą o polskiej konstrukcji prostego respiratora.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • GDDKiA potwierdza chęć ogłoszenia przetargu na S-10 w przyszłym roku

    Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła plany przetargów na 2021 roku. W tych planach znajduje się ogłoszenie przetargu na liczący dokładnie 50,4 km odcinek drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Toruń. W czerwcu minister infrastruktury w podbydgoskim Emilianowie zadeklarował, że przetarg zostanie ogłoszony na przełomie 2020 i 2021 roku.

  • Powiat aleksandrowski znajdzie się w strefie żółtej

    Ostatni tydzień to dość sporo nowych zachorowań na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim – szczegółowo sytuację omówimy w jutrzejszym raporcie. Od jutra będzie obowiązywać też zaktualizowany podział na strefy z dodatkowymi obostrzeniami. Na tej liście znajdzie się od jutra powiat aleksandrowski, w którym znajduje się miasto uzdrowiskowe Ciechocinek.

Wiadomości z regionu