Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 10 kwiecień 2020

Liturgia Wielkiego Piątku to jedna z najbardziej smutnych w roku, tego dni bowiem wspominana jest śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu, a wcześniej jego droga krzyżowa. Tego dnia w tradycji następuje też adoracja krzyża, który doprowadził do zbawienia świata.

Opublikowano w Bydgoszcz

Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy we współpracy z Urzędem Miasta Bydgoszczy prowadzi wśród bydgoszczan i firm zbiórkę funduszy na wsparcie bydgoskich szpitali. Zbiórka trwa, rozdysponowano już pierwsze 100 tys. zł zebranych już pieniędzy.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 10 kwiecień 2020 22:20

Inowrocławianka jednak ofiarą COVID-19

Przed tygodniem wybuchło zamieszanie wokół śmierci 69-letniej mieszkanki Inowrocławia, w jednym z bydgoskich szpitali. Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza w mediach społecznościowych sugerował, że informacja o śmierci kobiety z powodu COVID-19 jest ukrywana. Jego informacje zdementował Szpital Uniwersytecki im. Jurasza w Bydgoszczy w swoim oświadczeniu. Dzisiaj pojawiają się jednak nowe informacje.

Opublikowano w Inowrocław

Od czwartku 16 kwietnia pojawi się obowiązek poruszania na ulicach z zakrytą twarzą oraz nosem, taki sam krok zalecany jest też w zakładach pracy już dzisiaj. O ile obowiązek wiążący się w przypadku jego łamania zapewne z mandatami, wydawać się może jako kolejna restrykcja, to wsłuchując się w wypowiedzi przedstawicieli rządu, najprawdopodobniej będzie początkiem znoszenia restrykcji.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 10 kwiecień 2020 11:58

10 kandydatów na urząd Prezydenta RP

W Wielki Czwartek po południu, czyli właściwie równo miesiąc przed wyborami, zakończyła się procedura rejestracji kandydatów na prezydenta oraz poznaliśmy ich ostateczną listę. Wybory prezydenckie planowane są 10 maja.

Opublikowano w Regionalne

Wysłuchałem już wstępnych wniosków z raportu polskich lekarzy wracających z misji w Lombardii; wprowadzamy je w życie - poinformował w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zalecenia konsultantów krajowych uwzględniają doświadczenia z misji w Lombardii - dodał.

Opublikowano w Magazyn

Raytheon Integrated Defense Systems to amerykańska firma, znana z dostarczania wielu armiom świata powiązanych z sojuszem NATO systemów ochrony rakietowej ,,Patriot” Amerykanie coraz bardziej zacieśniają współpracę z bydgoską firmą zajmującą się infrastrukturą obroną Teldat.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu