Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 05 marzec 2020
piątek, 06 marzec 2020 00:10

25 mln zł od premiera piechotą nie chodzi

Premier Mateusz Morawiecki w styczniu zaoferował 25 mln zł od rządu na budowę hali lekkoatletycznej na Zawiszy. Nie skorzystanie z tej oferty byłoby błędem, chyba że dojdziemy do wniosku, że tak naprawdę nie jest ona nam potrzebna. Skoro jednak o tej inwestycji się mówi, powstały nawet wizualizacje,  to są jakieś argumenty za jej budową.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ostatnie lata przynoszą wiele przełomowych odkryć w dziedzinie dinozaurów. Naukowcy w zasadzie co chwila podają informacje o nowych gatunkach, wiedzą, jak rozwijały się mózgi tych zwierząt,  a korzystając z kombinacji obrazowania, anatomii i analizy inżynierskiej, potrafią określić budowę ich kości. Polscy naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego, na podstawie pradinozaura odkrytego w Krasiejowie pod Opolem – Silesaurus opolensis, odkryli, że dinozaury wywodziły się bezpośrednio z czworonożnych zwierząt. To odkrycie diametralnie zmienia spojrzenie na wczesne etapy ich ewolucji.

Opublikowano w Magazyn

Rodzinne Ogrody Działkowe przy ulicy Toruńskiej 390 od kilku miesięcy są zalewane, a właściwie przez większy czas są zalane. Radna Grażyna Szabelska zorganizowała wraz z pokrzywdzonymi mieszkańcami konferencję prasową. Władze miasta przyczyn szukają natomiast w działalności syndyka masy upadłościowej dawnego Zachemu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, iż Zarząd Województwa postanowił zmniejszyć w Regionalnym Programie Operacyjnym pulę na inwestycję kolejowe o 15 mln euro, czyli zmniejszyć je o jedną trzecią. W praktyce w bieżącej perspektywie finansowej Unii Europejskiej z planowanej modernizacji ponad 150 km torów kolejowych, zostanie zrealizowanych niecałe 18 km. Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą wyjaśnień – w poniedziałek odbędzie się nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa.

Opublikowano w Regionalne

W lutym funkcjonowanie miejskiej komunikacji w Inowrocławiu skontrolowali kontrolerzy, na zlecenie Urzędu Miasta. Większych uchybień nie stwierdzono, ale pojawiły się pewne uchybiniea.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 05 marzec 2020 10:50

Kapliczki Ponidzia [zapowiedź wystawy]

Początek XVI w. przyniósł Europie i chwilę potem Rzeczypospolitej rewolucję Lutra i Kalwina skierowaną przeciw kościołowi katolickiemu. Część mieszkańców kraju poddała się tej presji. Zamykano, niszczono kościoły, klasztory, rabowano majątek, dzieła sztuki, prześladowano wiernych zmuszając do przejścia na nowo tworzoną wiarę .

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeżeli chodzi o ulicę Focha to dobry rok trwało poszukiwanie wykonawcy, na inwestycję na południe od ronda Grunwaldzkiego nieco krócej, ale też były problemy. W ubiegły czwartek ZDMiKP rozstrzygnął jednak przetarg i pozostaje mieć nadzieję, że inwestycje będą się toczyły już bez większych problemów i w nie tak dalekiej przyszłości infrastruktura rowerowa w centrum zostanie rozbudowana.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Od soboty bez maseczek

    W przypadku, jeżeli będziemy zachowywać dystans w odległości 2 metrów od siebie, nie będziemy musieli nosić maseczek. Zniesienie tej restrykcji zapowiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Nowe regulacje wejdą już od soboty 30 maja.

  • Liczba aktualnie chorych spadła poniżej setki

    Według danych na dzisiaj - mamy w województwie kujawsko-pomorskim 99 osób chorych na COVID-19. Jest to najniższy wskaźnik o 1 kwietnia, gdy liczba zachorowań w naszym województwie gwałtownie rosła. Obecnie notujemy tendencję spadkową i coraz bardziej widoczne wygaszanie epidemii.

    Etykiety: covid19 koronawirus

Wiadomości z regionu