Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 20 marzec 2020

Pandemia koronawirusa to trudny czas dla właścicieli restauracji i klubów, a także innych przedsiębiorców, którzy nie mogą prowadzić z powodu wprowadzonych ograniczeń normalnie biznesu, co przekłada się na straty. Również samorządy będą się starały im pomóc.

Opublikowano w Bydgoszcz

Premier Mateusz Morawiecki wprowadził dzisiaj stan epidemii oraz zapowiedział przedłużenie zawieszenia zajęć w szkołach i na uczelniach - uczniowie wrócą na lekcje dopiero po świetach Wielkanocnych. Co to oznacza w praktyce?

Opublikowano w Regionalne

Były kiedyś czasy, gdy sama Policja prosiła media, aby nie informować o alarmach bombowych, bowiem pisanie o tego typu akcjach to była pożywka dla osób wszczynających takie alarmy. Gdy o alarmach bombowych się nie pisało za dużo, nie było już takiej pożywki. Ku mojemu zdziwieni Komenda Powiatowa Policji w Grudziądzu przyczynia się do dawania takiej pożywki w dobie pandemii koronawirusa.

Opublikowano w Regionalne

W piątek 20 marca stwierdzono trzy kolejne zarażenia koronawirusem. Informacja wojewody:

Opublikowano w Regionalne

Władze Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęły decyzji o przedłużeniu zawieszenia rozgrywek piłkarskich niższych lig. Najszybciej mecze mogą zostać rozegrane dopiero po 26 kwietnia.

Opublikowano w Sport

Aby bronić się przez koronawirusem nie kupujmy leków na własną rękę, unikajmy samoleczenia. Leki obok działań terapeutycznych mogą wywoływać też działania niepożądane - ostrzega farmakolog Jarosław Woroń. Jego apel zaprezentował w piątek resort nauki w ramach akcji "Posłuchaj naukowca".

Opublikowano w Magazyn

Za weryfikację czy osoby objęte kwarantanną jej przestrzegają odpowiedzialna jest w głównej mierze Policja. Funkcjonariusze dzwonią codziennie do tych osób, pytają o samopoczucie, ale również sprawdzają czy przebywają w domach, zgonie z nakazem kwarantanny. Od dzisiaj kontrolować może nas też aplikacja mobilna.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 20 marzec 2020 12:14

Bruski: Za zamieszanie przepraszam

Za pośrednictwem wideo transmisji w mediach społecznościowych, informacje na temat sytuacji w Bydgoszczy przedstawił prezydent Rafał Bruski. W swoim wystąpieniu przeprosił za sytuację jaka ma miejsce od kilku dni w komunikacji miejskiej, po decyzji Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej o przejściu na sobotnie rozkłady.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek odbyła się sesja Rady Miasta pomimo negatywnej opinii sanepidu. Obrady trwały niespełna, ale przebiegły nadzwyczaj spokojnie. Radni uchwalili m.in. korektę budżetu na bieżący rok przeznaczając 1 mln zł bezpośrednio na walkę z koronawirusem – w tym na zakup sprzętu ochronnego (masek, kombinezonów, gogli, rękawic), a także koszty wyżywienia osób przebywających w kwarantannie.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek Komisja Europejska zatwierdziła projekty inwestycyjne warte ponad 1,4 mld euro, które przeznaczone będą na 14 dużych projektów w 7 państwach członkowskich. W komunikacie prasowym KE napisała o kilku z nich. Pojawiła się też wzmianka na temat Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Od soboty bez maseczek

    W przypadku, jeżeli będziemy zachowywać dystans w odległości 2 metrów od siebie, nie będziemy musieli nosić maseczek. Zniesienie tej restrykcji zapowiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Nowe regulacje wejdą już od soboty 30 maja.

  • Liczba aktualnie chorych spadła poniżej setki

    Według danych na dzisiaj - mamy w województwie kujawsko-pomorskim 99 osób chorych na COVID-19. Jest to najniższy wskaźnik o 1 kwietnia, gdy liczba zachorowań w naszym województwie gwałtownie rosła. Obecnie notujemy tendencję spadkową i coraz bardziej widoczne wygaszanie epidemii.

    Etykiety: covid19 koronawirus

Wiadomości z regionu