Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 18 marzec 2020

Zgodnie z podpisaną przez Miasto Bydgoszcz umową, od 1 kwietnia odpady w trzech sektorach będzie odbierać firma Komunalnik ze Śląska. Nie jest to jednak pewne, bowiem prawidłowość przeprowadzenia i rozstrzygnięcia przetargu bada Urząd Zamówień Publicznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kampania wyborcza nieformalnie została zawieszona, kandydaci uznali, że okres pandemii w Europie to nie najlepszy czas na prowadzenie bezpośredniej agitacji. Kalendarz wyborczy jednak jest sztywny, a do samych wyborów pozostały tylko 52 dni.

Opublikowano w Regionalne

Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy, we współpracy z Fundacją Grupy PKP organizują wolontariat pracowniczy w dobie zagrożenia pandemią koronawirusa. Wolontariusze będą dostarczać paczki z artykułami spożywczymi i higienicznymi pracownikom Grupy PKP oraz emerytowanym kolejarzom poddawanym kwarantannie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj (18 marca) przekroczona została liczba 200 tys. stwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Obecnie chorych jest ponad 115 tys. ludzi, koronawirus zabił ponad 8 tys. osób. Prawie co czwarty aktualnie chory jest Włochem, a co drugi obywatelem Unii Europejskiej.

Opublikowano w Magazyn

Dzisiaj media podały smutną informację o śmierci aktora Emila Karewicza. Niedawno skończył 97 lat. Sławę zdobył w roli oficera gestapo w filmie ,,Jak rozpętałem drugą wojnę światową” oraz króla Władysława Jagiełły w Krzyżakach. Aktor pochodził z Wilna.

Opublikowano w Sport

Polacy na tle wielu europejskich nacji wypadając w dobie zagrożenia koronawirusem na naród bardzo zdyscyplinowany. Wielu bydgoszczan, którzy nie muszą wychodzić z domów, pozostała w nich, ale też wiele z tych osób nie usiadło przed telewizorami, ale zaczęło się zastanawiać jak pomóc innym w tym ciężkim czasie. Są oczywiście też tacy, którzy ciężko pracuje, ale dodatkowo również pomagają innym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Skutkiem pandemii koronawirusa są koszty, które ponosić musi administracja rządowa oraz samorządowa. Większość samorządów po obniżce podatku PIT z dużymi trudnościami dopięła budżety na 2020 rok. Niespodziewany kryzys związany z pandemią może doprowadzić do utraty płynności samorządów, a w konsekwencji do niewypłacalności. O tych zagrożeniach debatował wczoraj na wideokonferencji Związek Miast Polskich.

Opublikowano w Regionalne

W piątek odbyć ma się marcowa sesja Rady Miasta Bydgoszczy, która została zwołana wczoraj w nadzwyczajnej formie (sesje powinny zgodnie z regulaminem być zwoływane na 7 dni przed). Wczoraj negatywnie odbywanie sesji w tym tygodniu ocenił Państwowy Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Fake newsy dotyczące koronawirusa szerzą się błyskawicznie. To jednak zaledwie kropla w morzu fałszywych wiadomości związanych ze zdrowiem. Lewoskrętna witamina C, szczepionki powodujące autyzm, cudowne suplementy zwalczające raka – lista mitów medycznych jest długa. Nieprawdziwych treści jest wiele i prawie zawsze przyświeca im jeden cel: osiągnąć partykularną korzyść.

Opublikowano w Magazyn

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, od dzisiaj autobusy miejskie jeżdżą co do zasady według sobotnich rozkładów, są jednak pewne wyjątki. Podjęta na szybko, bez konsultacji decyzja budzi kontrowersje, ale faktem jest, że spada zainteresowanie komunikacją zbiorową.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Od soboty bez maseczek

    W przypadku, jeżeli będziemy zachowywać dystans w odległości 2 metrów od siebie, nie będziemy musieli nosić maseczek. Zniesienie tej restrykcji zapowiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Nowe regulacje wejdą już od soboty 30 maja.

  • Liczba aktualnie chorych spadła poniżej setki

    Według danych na dzisiaj - mamy w województwie kujawsko-pomorskim 99 osób chorych na COVID-19. Jest to najniższy wskaźnik o 1 kwietnia, gdy liczba zachorowań w naszym województwie gwałtownie rosła. Obecnie notujemy tendencję spadkową i coraz bardziej widoczne wygaszanie epidemii.

    Etykiety: covid19 koronawirus

Wiadomości z regionu