Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 15 marzec 2020

Koronawirus stanowi największe zagrożenie dla osób starszych, stąd też Urząd Miasta Bydgoszczy chce pomóc seniorom i niepełnosprawnym w zakupach, w tym w zakupie leków, aby nie musieli wychodzić w okresie kwarantanny społecznej z domów. Do pomocy będą potrzebni również wolontariusze.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 15 marzec 2020 17:42

25 chętnych na zostanie Prezydentem RP

W przestrzeni publicznej dominuje koronawirus, który sprawił, iż sprawy związane z wyborami prezydenci zeszły na dalszy plan. Wybory póki co jednak są zaplanowane na 10 maja, obowiązuje przez to kalendarz wyborczy, nie można jednak wykluczyć, iż dojdzie do zmiany termin wyborów, mogą się bowiem pojawić trudności z ich zorganizowaniem.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj Węgrzy obchodzą jedno z trzech najważniejszych świąt państwowych, wspomnienie wybuchu powstania w ramach Wiosny Ludów. Trudno jednoznacznie ocenić czy było ono zwycięskie, bowiem militarnie Wiosnę Ludów Węgrzy przegrali, ale dużo zyskali politycznie. O tej dacie w Polsce warto wspominać również z uwagi na zaangażowanie Polaków po stronie węgieskiej.

Opublikowano w Magazyn
niedziela, 15 marzec 2020 11:27

Księża zalecają pozostanie w domach

W piątek zapadła decyzja w rządzie o zakazie organizacji zgromadzeń powyżej 50 osób, w tym również Mszy Świętych. Jeszcze tego samego dnia zadziałały władze kościelne zalecając parafiom dostosowanie się do tych wytycznych. Na dostosowanie się do zaleceń proboszczowie nie mieli jednak zbyt dużo czasu, ale jak pokazuje dzisiaj praktyka, księża do serca wzięli sobie nowe wytyczne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Od soboty bez maseczek

    W przypadku, jeżeli będziemy zachowywać dystans w odległości 2 metrów od siebie, nie będziemy musieli nosić maseczek. Zniesienie tej restrykcji zapowiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Nowe regulacje wejdą już od soboty 30 maja.

  • Liczba aktualnie chorych spadła poniżej setki

    Według danych na dzisiaj - mamy w województwie kujawsko-pomorskim 99 osób chorych na COVID-19. Jest to najniższy wskaźnik o 1 kwietnia, gdy liczba zachorowań w naszym województwie gwałtownie rosła. Obecnie notujemy tendencję spadkową i coraz bardziej widoczne wygaszanie epidemii.

    Etykiety: covid19 koronawirus

Wiadomości z regionu