Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 14 marzec 2020
niedziela, 15 marzec 2020 00:27

Kujawsko-Pomorska Policja ma nowego szefa

W piątek Komendant Główny Policji mianował na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Piotra Leciejewskieg, który był do tej pory pierwszym zastępcą komendanta wojewódzkiego we Wrocławiu. Wakat na tym stanowisku panował od kilku tygodni, po przejściu na emeryturę komendanta nadisp. Pawła Spychały.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłą sobotę – 7 marca – raczej nikt nie spodziewał się, że w ciągu kilku dni życie w Polsce zmieni się tak znacząco. Jednym z ciekawszych wydarzeń tego dnia w Bydgoszczy był mecz derbowy Chemika z Zawiszą, miało być to preludium dzisiejszego meczu przy ulicy Gdańskiej pomiędzy tymi klubami. Dzisiaj jednak nie wiemy kiedy i czy ten mecz będzie w ogóle rozegrany. Podsumowujemy miniony tydzień w formie kalendarium.

Opublikowano w Regionalne

Wirus COVID-19 zdominował debatę publiczną w Polsce, w tym samym czasie, w dużej mierze na terenie Polski odbywają się największe manewry wojskowe w Europie od 25 lat – Defender Europe 20. Pod koniec lutego Stany Zjednoczone wysłały do Europy kontyngent 20 tys. żołnierzy.

Opublikowano w Magazyn

Kilka dni temu w przychodni na Kapuściskach pojawili się ratownicy medyczni w białych skafandrach i maskach ochronnych, przeprowadzono dezynfekcje przychodni, wieść pocztą pantoflową rozeszła się na całe miasto, niektórzy mówili, że jest to pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Bydgoszczy. Wszystko wskazuje na to, że 68-latka nie jest zarażona, a te dość widowiskowe procedury podjęto z uwagi, że kontaktowała z osobą z Niemiec.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 14 marzec 2020 13:29

Bydgoszcz zamarła – relacja z ulic

W sobotę do południa na swój sposób centrum Bydgoszczy tętniło życiem. Dzisiaj można było zobaczyć pojedyncze osoby oraz pojedyncze samochody. Zakazy dotyczące funkcjonowania lokali gastronomicznych będą co prawda obowiązywać od jutra, ale wiele z nich już dzisiaj była zamknięta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od niedzieli, w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, nie będą się mogły odbywać zgromadzenia powyżej 50 osób, dotyczy to również Mszy Świętych.. Tak to wygląda w teorii, w praktyce może dojść jutro do chaosu i sytuacji, których w okresie zagrożenia koronawirusem powinniśmy się wystrzegać.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Od soboty bez maseczek

    W przypadku, jeżeli będziemy zachowywać dystans w odległości 2 metrów od siebie, nie będziemy musieli nosić maseczek. Zniesienie tej restrykcji zapowiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Nowe regulacje wejdą już od soboty 30 maja.

  • Liczba aktualnie chorych spadła poniżej setki

    Według danych na dzisiaj - mamy w województwie kujawsko-pomorskim 99 osób chorych na COVID-19. Jest to najniższy wskaźnik o 1 kwietnia, gdy liczba zachorowań w naszym województwie gwałtownie rosła. Obecnie notujemy tendencję spadkową i coraz bardziej widoczne wygaszanie epidemii.

    Etykiety: covid19 koronawirus

Wiadomości z regionu