Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 13 marzec 2020

Tychy i Gliwice zawiesiły tymczasowo pobieranie opłat za parkowanie w centrum, ma to zachęcić mieszkańców do podróżowania samochodem i unikania korzystania z komunikacji miejskiej. W środę z identycznym postulatem zwróciliśmy się do prezydenta Bydgoszczy. Jednocześnie zachęcamy osoby, które mają możliwość innej formy przemieszczania się, do unikania transportu zbiorowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W internecie pojawia się coraz więcej opinii, iż z koronawirusem popadamy w paranoję skoro wirus grypy do tej pory zebrał znacznie szersze żniwo.

Opublikowano w Magazyn
piątek, 13 marzec 2020 21:10

Zawisza organizuje turniej w Fifę

W sobotę miały być na Gdańskiej wielkie derby Zawiszy z Chemikiem, dla niebiesko-czarnych byłby to powrót po kilku latach na stadion Zawiszy. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany (przynajmniej do 29 marca będą rozgrywki zawieszone). Zaleca się wszystkim pozostanie w domach – z tego powodu Zawisza organizuje turniej piłkarski w grę Fifa 20 na konsoli Playstation4.

Opublikowano w Sport

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wstrzymanie międzynarodowych połączeń lotniczych i kolejowych od niedzieli. Polska przywróci równie kontrole graniczne. Śladem naszych południowych sąsiadów problem z dostaniem się na teren Polski będą mieli obcokrajowcy. Polacy przekraczający granice będą poddawani 14-dniowej kwarantannie.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj na konferencji prasowej prezydent Inowrocławia poinformował, że trzyosobowa rodzina na terenie Inowrocławia została objęta przez Państwowego Inspektora Sanitarnego obowiązkową kwarantanną. Nie jest to jednak nic nadzwyczajnego w obecnej sytuacji, bowiem jak informował wczoraj rzecznik wojewody, w całym województwie taka kwarantanna dotyczy 69 osób (dane z czwartku wieczora).

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 13 marzec 2020 13:41

Specjalne środki ostrożności na lotnisku

Port Lotniczy Bydgoszcz jest w pewnym sensie jedynym przejściem granicznym w województwie kujawsko-pomorskim, z tego też powodu służbę w nim pełnią funkcjonariusze Straży Granicznej. W obliczu światowej pandemii koronawirusa, przejścia graniczne są miejscem, gdzie powinny być podejmowane działania ograniczające przemieszczanie się zarażonych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do Rzymu z Szanghaju przyleciał samolot, który przywiózł sprzęt medyczny oraz dziesiątki tysięcy masek ochronnych. Przyleciało nim również 9 chińskich lekarzy-specjalistów od chorób zakaźnych. Jest to pewnym sensie wydarzenie symboliczne, bowiem pokazuje, że Chiny z koronawirusem powoli zaczynają wygrywać, stąd też pomagają państwu, które w tej chwili jest w najgorszej sytuacji.

Opublikowano w Magazyn

Na szczęście koronawirus póki co omija nasze województwo. Wczoraj kilka osób podejrzewających zachorowanie na koronawirusa czekało w ustawionym przed Wojewódzkim Szpitalem Zakaźnym w Bydgoszczy na udzielenie pomocy. Były osoby, które czekały powyżej 10 godzin. Piszemy o tym, nie po to aby straszyć naszych odbiorców, ale żebyśmy zdawali sobie sprawę z sytuacji w jakiej się znajdujemy.

Opublikowano w Regionalne

W środę premier podjął decyzję o zawieszeniu lekcji w szkołach do 25 marca, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej nie objęło jednak placówek opiekuńczo-wychowawczych, gdzie uczy się młodzież z niepełnosprawnościami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Od soboty bez maseczek

    W przypadku, jeżeli będziemy zachowywać dystans w odległości 2 metrów od siebie, nie będziemy musieli nosić maseczek. Zniesienie tej restrykcji zapowiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Nowe regulacje wejdą już od soboty 30 maja.

  • Liczba aktualnie chorych spadła poniżej setki

    Według danych na dzisiaj - mamy w województwie kujawsko-pomorskim 99 osób chorych na COVID-19. Jest to najniższy wskaźnik o 1 kwietnia, gdy liczba zachorowań w naszym województwie gwałtownie rosła. Obecnie notujemy tendencję spadkową i coraz bardziej widoczne wygaszanie epidemii.

    Etykiety: covid19 koronawirus

Wiadomości z regionu