W czwartek w Sali Kolumnowej Sejmu odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń parlamentarzystom wybranym 13 października na IX kadencję Sejmu. Zaświadczenia wręczył Wiesław Kozielewicz - przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej. Była to symboliczna uroczystość, która odbywa się zawsze po wyborach.
Na razie jest to tylko koncepcja, ale decyzje mają zapadać dość szybko, bowiem już w środę radni zdecydują utworzeniu i nadaniu statutu ,,Bydgoskiego Centrum Sportu”. Celem jednostki budżetowej Miasta Bydgoszczy będzie zarządzanie najważniejszymi obiektami sportowymi. Nie będzie to jednak całkowicie nowy twór.
Do 11 listopada zostało co prawda jeszcze trochę czasu, władze Inowrocławia już dzisiaj zapraszają na świętowanie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a rozpoczną się one w szczególnym miejscu w Inowrocławiu, czyli przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.
20 października oficjalnie wygasły mandaty radnych wojewódzkich Dariusza Kurzawy i Ryszarda Bobera. Oznacza to, że w Samorządzie Województwa są do obsadzenia dwa wakaty - wicemarszałka oraz przewodniczącego sejmiku. Oba stanowiska według ustaleń koalicyjnych przysługują Polskiemu Stronnictwu Ludowemu. Z uzupełnieniem wakatów nikt się jednak nie śpieszy.
Po uwagach mieszkańców, autor zwycięskiego projektu muralu na 100. rocznicę powrotu Bydgoszczy do Polski, poprawił swój projekt. Kontrowersje budził pewien detal, znajdujący się w centralnym miejscu muralu klucz, mający nawiązywać do symbolicznego klucza jaki 19 stycznia 1920 roku przekazał niemiecki burmistrz Hugo Wolf komisarycznemu prezydentowi Janowi Maciaszkowi.
Pokrzykujący działacze KOD-u w koszulkach z napisem, iż jeden z radnych jest ,,złodziejem”, w trakcie obrad wywieszony transparent wskazujący, że na sali wśród radnych zasiada przestępca. Takie sceny mogliśmy oglądać wczoraj przed i w trakcie sesji Rady Miasta Bydgoszczy. Najprawdopodobniej za tydzień będzie powtórka.
4 października Komisarz Wyborczy w Bydgoszczy zdecydował o wygaszeniu mandatu radnej Agnieszki Bąk, która w Radzie Miasta Bydgoszczy zasiadała od 2010 roku. Związane było to ze zrzeczeniem się mandatu przez samą radną.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.
W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.