Jesteś tutaj: HomeNakielskiProjekty które chcą zrealizować ze środków unijnych w powiecie nakielskim

Projekty które chcą zrealizować ze środków unijnych w powiecie nakielskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 21 wrzesień 2016 20:26

W ramach Regionalnego Funduszu Operacyjnego część środków z Unii Europejskiej zapisana jest na zadania wskazane przez Obszar Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Nakielskiego, który tworzą gminy: Szubin, Kcynia, Sadki i Mrocza. Nakło nad Notecią weszło zaś do ZIT-u Bydgoszczy i Torunia.

Powstała już strategia dotycząca obszaru społeczno-gospodarczego powiatu nakielskiego, w której zapisano inwestycje planowane do realizacji na terenie wymienionych czterech gmin.

 

Gmina Kcynia liczy na fundusze, które posłużą na rozwój infrastruktury kanalizacyjnej. Na realizacje dwóch projektów gmina chciałaby pozyskać z Unii Europejskiej 6,6 mln zł, co jest dość dużą kwotę jak na gminę miejsko-wiejską.

 

W przypadku gminy Mrocza pojawia się dofinansowania kwotą 1,8 mln zł budowy Przedszkola Miejskiego. Wartość tego projektu z wkładem własnym ma wynieść 3 mln zł.

 

Powiat nakielski chce natomiast pozyskać nieco ponad 1 mln zł na realizację projektu ,,Nowoczesna szkoła zawodowa – najlepszym wyborem” oraz 1,7 mln zł na II edycję programu ,,Szkoła zawodowa świadomym wyborem”.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu