Jesteś tutaj: HomeNakielskiProjekty które chcą zrealizować ze środków unijnych w powiecie nakielskim

Projekty które chcą zrealizować ze środków unijnych w powiecie nakielskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 21 wrzesień 2016 20:26

W ramach Regionalnego Funduszu Operacyjnego część środków z Unii Europejskiej zapisana jest na zadania wskazane przez Obszar Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Nakielskiego, który tworzą gminy: Szubin, Kcynia, Sadki i Mrocza. Nakło nad Notecią weszło zaś do ZIT-u Bydgoszczy i Torunia.

Powstała już strategia dotycząca obszaru społeczno-gospodarczego powiatu nakielskiego, w której zapisano inwestycje planowane do realizacji na terenie wymienionych czterech gmin.

 

Gmina Kcynia liczy na fundusze, które posłużą na rozwój infrastruktury kanalizacyjnej. Na realizacje dwóch projektów gmina chciałaby pozyskać z Unii Europejskiej 6,6 mln zł, co jest dość dużą kwotę jak na gminę miejsko-wiejską.

 

W przypadku gminy Mrocza pojawia się dofinansowania kwotą 1,8 mln zł budowy Przedszkola Miejskiego. Wartość tego projektu z wkładem własnym ma wynieść 3 mln zł.

 

Powiat nakielski chce natomiast pozyskać nieco ponad 1 mln zł na realizację projektu ,,Nowoczesna szkoła zawodowa – najlepszym wyborem” oraz 1,7 mln zł na II edycję programu ,,Szkoła zawodowa świadomym wyborem”.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
  • Miesiąc do wyborów

    Wybory parlamentarne odbędą się 13 października, czyli licząc od piątku pozostał niespełna miesiąc. Z uwagi na to, że intensywna kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła, będzie to dość krótka kampania. Wybory parlamentarne będą najważniejsze w tzw. czteropaku wyborczym, który rozpoczął się przed rokiem wyborami samorządowymi. Istnieje prawdopodobieństwo, że po tych wyborach na kilka lat ostudzi się atmosfera polityczna, bowiem za wyjątkiem wiosennych wyborów prezydenckich, przed nami przeszło 3 lata bez wyborów.

  • Rozlosowano numery list wyborczych

    W piątek Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała numery list wyborczych w wyborach do Sejmu RP. W takiej też kolejności 13 października otrzymamy listy z nazwiskami kandydatów. Z pierwszego miejsca wystartuje PSL wraz z Kukiz15.

Wiadomości z regionu

Śledź nas