Jesteś tutaj: HomeNakielskiProjekty które chcą zrealizować ze środków unijnych w powiecie nakielskim

Projekty które chcą zrealizować ze środków unijnych w powiecie nakielskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 21 wrzesień 2016 20:26

W ramach Regionalnego Funduszu Operacyjnego część środków z Unii Europejskiej zapisana jest na zadania wskazane przez Obszar Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Nakielskiego, który tworzą gminy: Szubin, Kcynia, Sadki i Mrocza. Nakło nad Notecią weszło zaś do ZIT-u Bydgoszczy i Torunia.

Powstała już strategia dotycząca obszaru społeczno-gospodarczego powiatu nakielskiego, w której zapisano inwestycje planowane do realizacji na terenie wymienionych czterech gmin.

 

Gmina Kcynia liczy na fundusze, które posłużą na rozwój infrastruktury kanalizacyjnej. Na realizacje dwóch projektów gmina chciałaby pozyskać z Unii Europejskiej 6,6 mln zł, co jest dość dużą kwotę jak na gminę miejsko-wiejską.

 

W przypadku gminy Mrocza pojawia się dofinansowania kwotą 1,8 mln zł budowy Przedszkola Miejskiego. Wartość tego projektu z wkładem własnym ma wynieść 3 mln zł.

 

Powiat nakielski chce natomiast pozyskać nieco ponad 1 mln zł na realizację projektu ,,Nowoczesna szkoła zawodowa – najlepszym wyborem” oraz 1,7 mln zł na II edycję programu ,,Szkoła zawodowa świadomym wyborem”.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Listopad 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  • Prezydent do posłów: Proszę, żeby język debaty nie był radykalny

    Oficjalnie IX kadencja Sejmu została zainaugurowana, w uroczystej inauguracji Sejmu udział wziął prezydent Andrzej Duda, który wygłosił z tej okazji orędzie. W którym apelował, aby nowi parlamentarzyści debatowali ze wzajemnym szacunkiem. Później posłowie złożyli ślubowanie. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji prosto z Sejmu.

  • To już X Marsz Niepodległości

    Gdy przypada 11 listopada, to elementem charakterystycznym tego dnia stał się przechodzący przez Warszawę Marsz Niepodległości. Za nami X edycja, można powiedzieć jubileuszowa, wydarzenia w którym stolica pełna była biało-czerwonych flag. Hasło tegorocznego marszu to ,Miej w opiece naród cały”, które nawiązywało do wielowiekowych związków Polski z chrześcijaństwem.

Wiadomości z regionu

Śledź nas