Jesteś tutaj: HomeNakielskiPolicjanci wyeliminowali niesprawne autobusy przewożące uczniów

Policjanci wyeliminowali niesprawne autobusy przewożące uczniów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 14 wrzesień 2016 13:24

Dzieci z terenów wiejskich często dowożone są do szkół specjalnymi autobusami, które organizują samorządy. W biedniejszych gminach często nie są one najnowsze i dochodzi do sytuacji, że ich stan techniczny może powodować niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dwa takie autobusy w powiecie żnińskim wyeliminowała przeprowadzona przez funkcjonariuszy policji kontrola.

Policjanci od czasu do czasu przeprowadzają kontrole stanu technicznego pojazdów przewożących dzieci. Często reagują na bezpośrednie prośby rodziców.

 

We wtorek rano policjanci przeprowadzili kontrolę autobusów przewożących dzieci w Złotowie w powiecie żnińskim. Okazało się, że jeden z pojazdów miał ,,łyse” opony i usterki w układzie hamulcowym. Problemy dotyczyły również zawieszenia. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego pojazdu, co uniemożliwiło jego eksploatację (dokument zwrócony zostanie dopiero, gdy pojazd przejdzie pomyślnie przegląd). Kierowcę ukarano ponadto mandatem karnym.

 

Przewoźnik na miejsce podstawił nowy autobus, na który również okiem postanowili spojrzeć policjanci. Okazało się, że znajdował się on w jeszcze gorszym stanie niż poprzedni. Funkcjonariusze policji również zdecydowali się zatrzymać dowód rejestracyjny i ukarać mandatem kierowcę.

 

Uczniowie na lekcje ostatecznie musieli zostać zawiezieni przez rodziców.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
  • Miesiąc do wyborów

    Wybory parlamentarne odbędą się 13 października, czyli licząc od piątku pozostał niespełna miesiąc. Z uwagi na to, że intensywna kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła, będzie to dość krótka kampania. Wybory parlamentarne będą najważniejsze w tzw. czteropaku wyborczym, który rozpoczął się przed rokiem wyborami samorządowymi. Istnieje prawdopodobieństwo, że po tych wyborach na kilka lat ostudzi się atmosfera polityczna, bowiem za wyjątkiem wiosennych wyborów prezydenckich, przed nami przeszło 3 lata bez wyborów.

  • Rozlosowano numery list wyborczych

    W piątek Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała numery list wyborczych w wyborach do Sejmu RP. W takiej też kolejności 13 października otrzymamy listy z nazwiskami kandydatów. Z pierwszego miejsca wystartuje PSL wraz z Kukiz15.

Wiadomości z regionu

Śledź nas