Jesteś tutaj: HomeNakielskiPolicjanci wyeliminowali niesprawne autobusy przewożące uczniów

Policjanci wyeliminowali niesprawne autobusy przewożące uczniów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 14 wrzesień 2016 13:24

Dzieci z terenów wiejskich często dowożone są do szkół specjalnymi autobusami, które organizują samorządy. W biedniejszych gminach często nie są one najnowsze i dochodzi do sytuacji, że ich stan techniczny może powodować niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dwa takie autobusy w powiecie żnińskim wyeliminowała przeprowadzona przez funkcjonariuszy policji kontrola.

Policjanci od czasu do czasu przeprowadzają kontrole stanu technicznego pojazdów przewożących dzieci. Często reagują na bezpośrednie prośby rodziców.

 

We wtorek rano policjanci przeprowadzili kontrolę autobusów przewożących dzieci w Złotowie w powiecie żnińskim. Okazało się, że jeden z pojazdów miał ,,łyse” opony i usterki w układzie hamulcowym. Problemy dotyczyły również zawieszenia. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego pojazdu, co uniemożliwiło jego eksploatację (dokument zwrócony zostanie dopiero, gdy pojazd przejdzie pomyślnie przegląd). Kierowcę ukarano ponadto mandatem karnym.

 

Przewoźnik na miejsce podstawił nowy autobus, na który również okiem postanowili spojrzeć policjanci. Okazało się, że znajdował się on w jeszcze gorszym stanie niż poprzedni. Funkcjonariusze policji również zdecydowali się zatrzymać dowód rejestracyjny i ukarać mandatem kierowcę.

 

Uczniowie na lekcje ostatecznie musieli zostać zawiezieni przez rodziców.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.