Jesteś tutaj: HomeNakielskiPolicjanci wyeliminowali niesprawne autobusy przewożące uczniów

Policjanci wyeliminowali niesprawne autobusy przewożące uczniów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 14 wrzesień 2016 13:24

Dzieci z terenów wiejskich często dowożone są do szkół specjalnymi autobusami, które organizują samorządy. W biedniejszych gminach często nie są one najnowsze i dochodzi do sytuacji, że ich stan techniczny może powodować niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dwa takie autobusy w powiecie żnińskim wyeliminowała przeprowadzona przez funkcjonariuszy policji kontrola.

Policjanci od czasu do czasu przeprowadzają kontrole stanu technicznego pojazdów przewożących dzieci. Często reagują na bezpośrednie prośby rodziców.

 

We wtorek rano policjanci przeprowadzili kontrolę autobusów przewożących dzieci w Złotowie w powiecie żnińskim. Okazało się, że jeden z pojazdów miał ,,łyse” opony i usterki w układzie hamulcowym. Problemy dotyczyły również zawieszenia. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego pojazdu, co uniemożliwiło jego eksploatację (dokument zwrócony zostanie dopiero, gdy pojazd przejdzie pomyślnie przegląd). Kierowcę ukarano ponadto mandatem karnym.

 

Przewoźnik na miejsce podstawił nowy autobus, na który również okiem postanowili spojrzeć policjanci. Okazało się, że znajdował się on w jeszcze gorszym stanie niż poprzedni. Funkcjonariusze policji również zdecydowali się zatrzymać dowód rejestracyjny i ukarać mandatem kierowcę.

 

Uczniowie na lekcje ostatecznie musieli zostać zawiezieni przez rodziców.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Listopad 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  • Prezydent do posłów: Proszę, żeby język debaty nie był radykalny

    Oficjalnie IX kadencja Sejmu została zainaugurowana, w uroczystej inauguracji Sejmu udział wziął prezydent Andrzej Duda, który wygłosił z tej okazji orędzie. W którym apelował, aby nowi parlamentarzyści debatowali ze wzajemnym szacunkiem. Później posłowie złożyli ślubowanie. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji prosto z Sejmu.

  • To już X Marsz Niepodległości

    Gdy przypada 11 listopada, to elementem charakterystycznym tego dnia stał się przechodzący przez Warszawę Marsz Niepodległości. Za nami X edycja, można powiedzieć jubileuszowa, wydarzenia w którym stolica pełna była biało-czerwonych flag. Hasło tegorocznego marszu to ,Miej w opiece naród cały”, które nawiązywało do wielowiekowych związków Polski z chrześcijaństwem.

Wiadomości z regionu

Śledź nas