Jesteś tutaj: HomeNakielskiPrezydent RP odda wyjątkowy hołd ppor. Markowi Ulerykowi

Prezydent RP odda wyjątkowy hołd ppor. Markowi Ulerykowi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki czwartek, 01 wrzesień 2016 00:17

Zginął zaledwie w wieku 35 lat, czyli zdecydowanie za wcześnie. Wywodził się ze wsi Dziewierzewo pod Kcynią, trenował spadochroniarstwo w bydgoskim Zawiszy i dwukrotnie został mistrzem Polski w wieloboju spadochronowym. Później służył krajowi dalej, jako funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu. Dzisiaj prezydent Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości nadania Zespołowi Szkół w Dziewierzewie, w jubileuszu 175-lecia jego istnienia, imię ppor. Marka Uleryka.

Pierwszym prezydentem, którego przyszło Markowi Ulerykowi ochraniać był Aleksander Kwaśniewski. Później służył Lechowi Kaczyńskiemu, zaś następnie powierzono mu bezpieczeństwo pierwszej damy Marii Kaczyńskiej. 10 kwietnia 2010 pełnić swoją służbę miał podczas uroczystości katyński w Smoleńsku. Zginął wraz ze wszystkimi pasażerami prezydenckiego samolotu. Pośmiertnie nadano mu stopień podporucznika.

 

Uhonorowania ppor. Marka Uleryka domagała się społeczność szkolna. W dniu 30 czerwca do tego wniosku przychyliła się Rada Miejska w Kcyni. Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały - wywodząc się z małego środowiska potrafił realizować swoje marzenia i pasje. Osiągał sukcesy sportowe, w pracy zawodowej i działalności społecznej.

 

Na zakończenie uzasadnienia przedmiotowej uchwały pada stwierdzenie - Osoba wybranego patrona stanowi wzór godny naśladowania.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
  • Miesiąc do wyborów

    Wybory parlamentarne odbędą się 13 października, czyli licząc od piątku pozostał niespełna miesiąc. Z uwagi na to, że intensywna kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła, będzie to dość krótka kampania. Wybory parlamentarne będą najważniejsze w tzw. czteropaku wyborczym, który rozpoczął się przed rokiem wyborami samorządowymi. Istnieje prawdopodobieństwo, że po tych wyborach na kilka lat ostudzi się atmosfera polityczna, bowiem za wyjątkiem wiosennych wyborów prezydenckich, przed nami przeszło 3 lata bez wyborów.

  • Rozlosowano numery list wyborczych

    W piątek Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała numery list wyborczych w wyborach do Sejmu RP. W takiej też kolejności 13 października otrzymamy listy z nazwiskami kandydatów. Z pierwszego miejsca wystartuje PSL wraz z Kukiz15.

Wiadomości z regionu

Śledź nas