Jesteś tutaj: HomeNakielskiPrezydent RP odwiedził harcerzy w naszym regionie

Prezydent RP odwiedził harcerzy w naszym regionie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki piątek, 19 sierpień 2016 14:26

W czwartkowy wieczór na obozie harcerskim w Chomiąży Szlacheckiej pod Żninem gościł prezydent Andrzej Duda wraz ze współpracownikami. Klimat harcerski głowie państwa nie jest obcy, bowiem Andrzej Duda był za młodu harcerzem.

 

Prezydent na obozie pojawił się w mundurze, dzięki czemu bez problemu znalazł kontakt z pozostałymi uczestnikami. Na Pałukach przebywa około 100 harcerzy z: Bydgoszczy, Poznania i Torunia. Organizatorem obozu jest toruński Szczep Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej ,,Nadzieja”.

 

Wraz z prezydentem gościło dwóch jego ministrów – Wojciech Kolarski i Andrzej Dera.

 

W lutym uroczyście w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda objął patronat nad wszysstkimi polskimi organizacjami harcerskimi - Harcerze zawsze stali na straży ojczyzny, nigdy nie wahali się stanąć w jej obronie - podkreślał prezydent Duda.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
  • Miesiąc do wyborów

    Wybory parlamentarne odbędą się 13 października, czyli licząc od piątku pozostał niespełna miesiąc. Z uwagi na to, że intensywna kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła, będzie to dość krótka kampania. Wybory parlamentarne będą najważniejsze w tzw. czteropaku wyborczym, który rozpoczął się przed rokiem wyborami samorządowymi. Istnieje prawdopodobieństwo, że po tych wyborach na kilka lat ostudzi się atmosfera polityczna, bowiem za wyjątkiem wiosennych wyborów prezydenckich, przed nami przeszło 3 lata bez wyborów.

  • Rozlosowano numery list wyborczych

    W piątek Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała numery list wyborczych w wyborach do Sejmu RP. W takiej też kolejności 13 października otrzymamy listy z nazwiskami kandydatów. Z pierwszego miejsca wystartuje PSL wraz z Kukiz15.

Wiadomości z regionu

Śledź nas