Jesteś tutaj: HomeNakielskiW Wielkopolsce myślą o reaktywacji kolejnych linii kolejowych. A u nas cisza!

W Wielkopolsce myślą o reaktywacji kolejnych linii kolejowych. A u nas cisza!

Napisane przez  Ł.R. / Głos Wągrowiecki Opublikowano w Krajna i Pałuki piątek, 05 sierpień 2016 00:02

Z publikacji Głosu Wągrowieckiego dowiadujemy się, że samorządowcy z powiatów: czarnkowsko-trzcianeckiego, obornickiego i wągrowieckiego poważnie myślą o przywróceniu regularnych połączeń kolejowych na trasę Czarnków – Rogoźno – Wągrowiec.

Samorządowcy obecnie prowadzą konsultacje społeczne z mieszkańcami gmin, poprzez internetowe ankiety. W zależności od ich wyniku, będą próbowali przekonywać władze województwa wielkopolskiego do partycypacji w kosztach. Jak informuje Głos Wągrowiecki, samorządowcy liczą, że ten cel uda się zrealizować w okresie 3-5 lat.

 

W przypadku samorządu województwa wielkopolskiego widać duże nastawienie prokolejowe, stąd też samorządowcy z wymienionych powiatów mogą planować z większą nadzieją od tych z powiatu nakielskiego, gdzie od wielu lat bezskutecznie próbuje się przekonać władzę marszałkowskie w Toruniu do rewitalizacji linii kolejowej nr 356 z Bydgoszczy do Szubina, Kcyni i granicy województwa wielkopolskiego. Podany w ubiegłych latach rewitalizacji odcinek wielkopolski linii nr 356 z Gołańczy do Wągrowca i Poznania jest uznawany za jedną z lepiej przemyślanych inwestycji kolejowych w Polsce. Ten odcinek łączyłby się przy okazji z linią Wągrowiec – Rogoźno – Czarnków.

 

Urząd Marszałkowski w Toruniu na chwilę obecną wyraził tylko zgodę na rewitalizację odcinka od granicy województwa wielkopolskiego do Kcyni. Jeżeli uda się tę inwestycje zrealizować, to kcynianie również skorzystaliby z reaktywowanej linii Wągrowiec – Czarnków. Kcynia z Bydgoszczą miałaby zyskać natomiast połączenie dzięki przywróceniu ruchu na odcinek Kcynia – Nakło linii nr 281. W kujawsko-pomorskim Urząd Marszałkowski planuje skupić się głównie na inwestycjach kolejowych w regionie toruńsko-grudziądzkim.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
  • Miesiąc do wyborów

    Wybory parlamentarne odbędą się 13 października, czyli licząc od piątku pozostał niespełna miesiąc. Z uwagi na to, że intensywna kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła, będzie to dość krótka kampania. Wybory parlamentarne będą najważniejsze w tzw. czteropaku wyborczym, który rozpoczął się przed rokiem wyborami samorządowymi. Istnieje prawdopodobieństwo, że po tych wyborach na kilka lat ostudzi się atmosfera polityczna, bowiem za wyjątkiem wiosennych wyborów prezydenckich, przed nami przeszło 3 lata bez wyborów.

  • Rozlosowano numery list wyborczych

    W piątek Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała numery list wyborczych w wyborach do Sejmu RP. W takiej też kolejności 13 października otrzymamy listy z nazwiskami kandydatów. Z pierwszego miejsca wystartuje PSL wraz z Kukiz15.

Wiadomości z regionu

Śledź nas