Jesteś tutaj: HomeNakielskiDróżnik nie zamknął szlabanu. Było niebezpiecznie! Usłyszy zarzuty

Dróżnik nie zamknął szlabanu. Było niebezpiecznie! Usłyszy zarzuty

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki piątek, 29 lipiec 2016 23:48

W czwartek przed północą w Anielinach (gmina Sadki) doszło do niebezpiecznej sytuacji, nie zamknięty szlaban na przejściu kolejowo-drogowym groził poważnym wypadek. Okazało się, że odpowiedzialny za nadzór dróżnik był pijany. Policjanci chcą mu postawić zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu lądowym.

Jadąca przez przejazd kobieta zdziwiła się, iż pomimo zbliżającego się pociągu nie zostały zamknięte zapory. Na szczęście dostrzegła ona pojazd szynowy w porę i zdążyła się zatrzymać. Maszynista również zaniepokojony sytuacją, dawał sygnały dźwiękowe, ostrzegając kierowców przed możliwym niebezpieczeństwem. Kobieta o swoich obawach poinformowała policjantów.

 

Sprawę przyjechali wyjaśnić policjanci, którzy postanowili zbadać alkomatem 51-letniego dróżnika. Okazało się, że we krwi miał 0,08 promila alkoholu. Postanowiono zatrzymać go w areszcie.

 

Za spowodowanie groźby wystąpienia katastrofy w ruchu lądowym grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Sierpień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
  • To były słabe cztery lata dla regionu

    Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

  • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

    Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

    Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas