Jesteś tutaj: HomeNakielskiPosłanka przypomina o powiecie nakielskim

Posłanka przypomina o powiecie nakielskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 24 grudzień 2012 02:32

Zdaniem posłanki SLD Anny Bańkowskiej dotychczasowa polityka Urzędu Marszałkowskiego nie służy równomiernemu rozwojowi całego regionu, w tym także powiatu nakielskiego.

- Nie raz już mówiłam, że obecna polityka zrównoważonego rozwoju prowadzona przez władze wojewódzkie źle wpływa na tą część województwa . Bydgoszcz i okolice mają znacznie mniejsze perspektywy rozwojowe – powiedziała naszemu portalowi posłanka Anna Bańkowska.

 

Zdanie parlamentarzystki potwierdzają samorządowcy – Kcynia z perspektywy Torunia jest słabo zauważana – powiedział nam burmistrz Kcyni Piotr Hemmerling.

 

Pod względem poziomu bezrobocia powiat nakielski plasuje się w krajowym ogonie. Stopa bezrobocia wynosi tutaj ponad 22%, gdy średnia krajowa to niecałe 13%.

 

Brak wspierania należycie powiatów leżących po zachodniej stronie województwa przez Urząd Marszałkowski sprawił, że w Tucholi coraz głośniej mówi się o przeprowadzeniu referendum w sprawie odłączenia powiatu tucholskiego od województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Szansą dla powiatu nakielskiego może być zmiana polityki Bydgoszczy, która odchodzi od budowania dwumiasta z Toruniem, na rzecz bliższej współpracy z gminami ościennymi.

 

Do tematu będziemy wracać.

Komentarze

Warte obejrzenia

Archigeum2017
Kownacki

 

Kosma Złotowski

  • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

    Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Ministerstwo zachęca do pisania e-pism ogólnych

    Dla załatwienia wielu spraw urzędowych są gotowe druki formularzy, ale nie sposób przewidzieć wszystkich możliwych spraw. W takiej sytuacji możemy skierować do wybranego przez nas urzędu pismo ogólne. Do korzystania z tej możliwości w ramach korespondencji elektronicznej zachęca Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.