Jesteś tutaj: HomeNakielskiPosłanka przypomina o powiecie nakielskim

Posłanka przypomina o powiecie nakielskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 24 grudzień 2012 02:32

Zdaniem posłanki SLD Anny Bańkowskiej dotychczasowa polityka Urzędu Marszałkowskiego nie służy równomiernemu rozwojowi całego regionu, w tym także powiatu nakielskiego.

- Nie raz już mówiłam, że obecna polityka zrównoważonego rozwoju prowadzona przez władze wojewódzkie źle wpływa na tą część województwa . Bydgoszcz i okolice mają znacznie mniejsze perspektywy rozwojowe – powiedziała naszemu portalowi posłanka Anna Bańkowska.

 

Zdanie parlamentarzystki potwierdzają samorządowcy – Kcynia z perspektywy Torunia jest słabo zauważana – powiedział nam burmistrz Kcyni Piotr Hemmerling.

 

Pod względem poziomu bezrobocia powiat nakielski plasuje się w krajowym ogonie. Stopa bezrobocia wynosi tutaj ponad 22%, gdy średnia krajowa to niecałe 13%.

 

Brak wspierania należycie powiatów leżących po zachodniej stronie województwa przez Urząd Marszałkowski sprawił, że w Tucholi coraz głośniej mówi się o przeprowadzeniu referendum w sprawie odłączenia powiatu tucholskiego od województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Szansą dla powiatu nakielskiego może być zmiana polityki Bydgoszczy, która odchodzi od budowania dwumiasta z Toruniem, na rzecz bliższej współpracy z gminami ościennymi.

 

Do tematu będziemy wracać.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Sierpień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
  • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

    Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

    Etykiety: susza Rolnictwo
  • Udany skok ze spadochronem posła Skuteckiego

    Co ciekawego w polityce słychać? Dobiega końca proces kształtowania list, choć nie trzeba się też aż tak śpieszyć, bo ostateczny termin rejestracji kandydatów minie dopiero 3 września. W ostatnim tygodniu poznaliśmy całą listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, potwierdziły się jedynki komitetach Lewicy i PSL-Kukiz.

Wiadomości z regionu

Śledź nas