Jesteś tutaj: HomeNakielskiPosłanka przypomina o powiecie nakielskim

Posłanka przypomina o powiecie nakielskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 24 grudzień 2012 02:32

Zdaniem posłanki SLD Anny Bańkowskiej dotychczasowa polityka Urzędu Marszałkowskiego nie służy równomiernemu rozwojowi całego regionu, w tym także powiatu nakielskiego.

- Nie raz już mówiłam, że obecna polityka zrównoważonego rozwoju prowadzona przez władze wojewódzkie źle wpływa na tą część województwa . Bydgoszcz i okolice mają znacznie mniejsze perspektywy rozwojowe – powiedziała naszemu portalowi posłanka Anna Bańkowska.

 

Zdanie parlamentarzystki potwierdzają samorządowcy – Kcynia z perspektywy Torunia jest słabo zauważana – powiedział nam burmistrz Kcyni Piotr Hemmerling.

 

Pod względem poziomu bezrobocia powiat nakielski plasuje się w krajowym ogonie. Stopa bezrobocia wynosi tutaj ponad 22%, gdy średnia krajowa to niecałe 13%.

 

Brak wspierania należycie powiatów leżących po zachodniej stronie województwa przez Urząd Marszałkowski sprawił, że w Tucholi coraz głośniej mówi się o przeprowadzeniu referendum w sprawie odłączenia powiatu tucholskiego od województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Szansą dla powiatu nakielskiego może być zmiana polityki Bydgoszczy, która odchodzi od budowania dwumiasta z Toruniem, na rzecz bliższej współpracy z gminami ościennymi.

 

Do tematu będziemy wracać.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Kosma Złotowski

  • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

    Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

  • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

    Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.