Jesteś tutaj: HomeNakielskiRM Szubina: Rewitalizacja torów zachęci młodych do pozostania w regionie

RM Szubina: Rewitalizacja torów zachęci młodych do pozostania w regionie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki piątek, 21 grudzień 2012 16:49

Otrzymaliśmy treść apelu Rady Miejskiej Szubina w sprawie rewitalizacji linii kolejowej nr 356 na odcinku (Bydgoszcz – Szubin – Kcynia – Gołańcz). Na dalszym odcinku w kierunku Poznania od roku już jeżdżą pociągi.

Radni Szubina, tak samo jak ich koledzy z Kcyni chcą, aby remont torów, który ma umożliwić ruch pasażerski został potraktowany jako zadanie kluczowe w Strategii Rozwoju Województwa do roku 2020.

 

Uważamy, że podjęcie skutecznych działań inwestycyjnych w tym kierunku będzie jednym z najważniejszych elementów strategii zrównoważonego rozwoju obu województw i walki z bezrobociem. Jednocześnie zachęci młodych, często dobrze wykształconych i wykwalifikowanych ludzi do pozostania w regionie – czytamy w stanowisku.

 

Dokument ten przekazany zostanie ministrowi transportu, marszałkom województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego oraz samorządom: Bydgoszczy, Kcynii i Gołańczy.

 

Z naszych informacji wynika, że jeszcze w tym roku stanowisko w tej sprawie przyjmą radni z Gołańczy. Na najbliższej sesji Rady Miasta Bydgoszczy (najprawdopodobniej pod koniec stycznia), podobne stanowisko zamierza bydgoskiej radzie przedłożyć przewodniczący klubu radnych PiS w Bydgoszczy Piotr Król.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Kosma Złotowski

  • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

    Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

  • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

    Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.