Jesteś tutaj: HomeNakielskiRM Szubina: Rewitalizacja torów zachęci młodych do pozostania w regionie

RM Szubina: Rewitalizacja torów zachęci młodych do pozostania w regionie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki piątek, 21 grudzień 2012 16:49

Otrzymaliśmy treść apelu Rady Miejskiej Szubina w sprawie rewitalizacji linii kolejowej nr 356 na odcinku (Bydgoszcz – Szubin – Kcynia – Gołańcz). Na dalszym odcinku w kierunku Poznania od roku już jeżdżą pociągi.

Radni Szubina, tak samo jak ich koledzy z Kcyni chcą, aby remont torów, który ma umożliwić ruch pasażerski został potraktowany jako zadanie kluczowe w Strategii Rozwoju Województwa do roku 2020.

 

Uważamy, że podjęcie skutecznych działań inwestycyjnych w tym kierunku będzie jednym z najważniejszych elementów strategii zrównoważonego rozwoju obu województw i walki z bezrobociem. Jednocześnie zachęci młodych, często dobrze wykształconych i wykwalifikowanych ludzi do pozostania w regionie – czytamy w stanowisku.

 

Dokument ten przekazany zostanie ministrowi transportu, marszałkom województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego oraz samorządom: Bydgoszczy, Kcynii i Gołańczy.

 

Z naszych informacji wynika, że jeszcze w tym roku stanowisko w tej sprawie przyjmą radni z Gołańczy. Na najbliższej sesji Rady Miasta Bydgoszczy (najprawdopodobniej pod koniec stycznia), podobne stanowisko zamierza bydgoskiej radzie przedłożyć przewodniczący klubu radnych PiS w Bydgoszczy Piotr Król.

Komentarze

Warte obejrzenia

Jasiakiewicz
Archigeum2017

 

Kosma Złotowski

  • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

    Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Ministerstwo zachęca do pisania e-pism ogólnych

    Dla załatwienia wielu spraw urzędowych są gotowe druki formularzy, ale nie sposób przewidzieć wszystkich możliwych spraw. W takiej sytuacji możemy skierować do wybranego przez nas urzędu pismo ogólne. Do korzystania z tej możliwości w ramach korespondencji elektronicznej zachęca Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.