Jesteś tutaj: HomeNakielskiRadni Szubina chcą linii kolejowej nr 356

Radni Szubina chcą linii kolejowej nr 356

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 19 grudzień 2012 18:34

Rada Miejska w Szubinie odpowiedziała na apel radnych z Kcyni i także przyjęła stanowisko w sprawie rewitalizacji linii kolejowej nr 356 na odcinku Gołańcz – Kcynia – Szubin – Bydgoszcz.

29 listopada Rada Miejska w Kcyni wystosowała do marszałka województwa i ministra transportu apel w sprawie wpisania rewitalizacji linii kolejowej nr 356 do strategii rozwoju województwa do 2020 jako kluczowej inwestycji. Uważamy, że podjęcie skutecznych działań inwestycyjnych w tym kierunku będzie elementem realizacji jednych z najważniejszych strategii zrównoważonego rozwoju obu województw i walki z bezrobocie – uzasadnili radni z Kcyni. Apel ten trafił także do samorządów przez które przebiega linia kolejowa nr 356.

 

Dzisiaj odpowiedzieli na niego radni z Szubina. Treści przyjętego apelu jednak nie chciał nam nikt udostępnić tłumacząc, że będzie to dopiero w piątek, po podpisaniu go przez przewodniczącego rady (z taką sytuacja nasza redakcja spotyka się po raz pierwszy).

 

Pod koniec listopada radni z Szubina podpisali się także pod petycją samorządowców (podpisało ponad 100 prezydentów, burmistrzów, radnych i sołtysów z gmin: Bydgoszcz, Szubin i Kcynia) w sprawie tego szlaku komunikacyjnego. Na początku grudnia zostały one złożone w Urzędzie Marszałkowskim.

 

Podobne stanowiska bardzo prawdopodobne, że jeszcze w tym roku przyjmie Rada Miasta Bydgoszczy i Rada Miejska w Gołańczy (województwo wielkopolskie).

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Kosma Złotowski

  • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

    Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

  • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

    Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.