Jesteś tutaj: HomeNakielskiRadni Szubina chcą linii kolejowej nr 356

Radni Szubina chcą linii kolejowej nr 356

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 19 grudzień 2012 18:34

Rada Miejska w Szubinie odpowiedziała na apel radnych z Kcyni i także przyjęła stanowisko w sprawie rewitalizacji linii kolejowej nr 356 na odcinku Gołańcz – Kcynia – Szubin – Bydgoszcz.

29 listopada Rada Miejska w Kcyni wystosowała do marszałka województwa i ministra transportu apel w sprawie wpisania rewitalizacji linii kolejowej nr 356 do strategii rozwoju województwa do 2020 jako kluczowej inwestycji. Uważamy, że podjęcie skutecznych działań inwestycyjnych w tym kierunku będzie elementem realizacji jednych z najważniejszych strategii zrównoważonego rozwoju obu województw i walki z bezrobocie – uzasadnili radni z Kcyni. Apel ten trafił także do samorządów przez które przebiega linia kolejowa nr 356.

 

Dzisiaj odpowiedzieli na niego radni z Szubina. Treści przyjętego apelu jednak nie chciał nam nikt udostępnić tłumacząc, że będzie to dopiero w piątek, po podpisaniu go przez przewodniczącego rady (z taką sytuacja nasza redakcja spotyka się po raz pierwszy).

 

Pod koniec listopada radni z Szubina podpisali się także pod petycją samorządowców (podpisało ponad 100 prezydentów, burmistrzów, radnych i sołtysów z gmin: Bydgoszcz, Szubin i Kcynia) w sprawie tego szlaku komunikacyjnego. Na początku grudnia zostały one złożone w Urzędzie Marszałkowskim.

 

Podobne stanowiska bardzo prawdopodobne, że jeszcze w tym roku przyjmie Rada Miasta Bydgoszczy i Rada Miejska w Gołańczy (województwo wielkopolskie).

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Oficjalne wyniki wyborów

    W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich i obwieściła wybór Andreja Dudę na kadencję 2020-2025. O tym, że urzędujący prezydent uzyskał reelekcję można było mówić już nad ranem, gdy pojawiły się cząstkowe dane. Na ostateczne wyniki czekaliśmy tak długo głównie z powodu komisji w Wielkiej Brytanii.

  • ,,To jest główne zadanie dla prezydenta - odbudowa wspólnoty narodowej”

    Jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to w ciągu najbliższych 3 lat czeka nas odpoczynek od wyborów. Prezydent elekt Andrzej Duda staje jednak przed wielkim wyzwaniem, obniżenia poziomu debaty publicznej, która w trakcie tej gorącej kampanii niekiedy przekracza nomy. Odbudowa wspólnoty narodowej, to wyzwanie jakie stawiają prezydentowi Andrzejowi Dudzie politycy, w tym przede wszystkim związani z jego zapleczem politycznym Zjednoczonej Prawicy.

Wiadomości z regionu