Jesteś tutaj: HomeNakielskiRadni Szubina chcą linii kolejowej nr 356

Radni Szubina chcą linii kolejowej nr 356

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 19 grudzień 2012 18:34

Rada Miejska w Szubinie odpowiedziała na apel radnych z Kcyni i także przyjęła stanowisko w sprawie rewitalizacji linii kolejowej nr 356 na odcinku Gołańcz – Kcynia – Szubin – Bydgoszcz.

29 listopada Rada Miejska w Kcyni wystosowała do marszałka województwa i ministra transportu apel w sprawie wpisania rewitalizacji linii kolejowej nr 356 do strategii rozwoju województwa do 2020 jako kluczowej inwestycji. Uważamy, że podjęcie skutecznych działań inwestycyjnych w tym kierunku będzie elementem realizacji jednych z najważniejszych strategii zrównoważonego rozwoju obu województw i walki z bezrobocie – uzasadnili radni z Kcyni. Apel ten trafił także do samorządów przez które przebiega linia kolejowa nr 356.

 

Dzisiaj odpowiedzieli na niego radni z Szubina. Treści przyjętego apelu jednak nie chciał nam nikt udostępnić tłumacząc, że będzie to dopiero w piątek, po podpisaniu go przez przewodniczącego rady (z taką sytuacja nasza redakcja spotyka się po raz pierwszy).

 

Pod koniec listopada radni z Szubina podpisali się także pod petycją samorządowców (podpisało ponad 100 prezydentów, burmistrzów, radnych i sołtysów z gmin: Bydgoszcz, Szubin i Kcynia) w sprawie tego szlaku komunikacyjnego. Na początku grudnia zostały one złożone w Urzędzie Marszałkowskim.

 

Podobne stanowiska bardzo prawdopodobne, że jeszcze w tym roku przyjmie Rada Miasta Bydgoszczy i Rada Miejska w Gołańczy (województwo wielkopolskie).

Komentarze

Warte obejrzenia

 

Kosma Złotowski

  • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

    Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Ministerstwo zachęca do pisania e-pism ogólnych

    Dla załatwienia wielu spraw urzędowych są gotowe druki formularzy, ale nie sposób przewidzieć wszystkich możliwych spraw. W takiej sytuacji możemy skierować do wybranego przez nas urzędu pismo ogólne. Do korzystania z tej możliwości w ramach korespondencji elektronicznej zachęca Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.