Jesteś tutaj: HomeNakielskiRadni Szubina chcą linii kolejowej nr 356

Radni Szubina chcą linii kolejowej nr 356

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 19 grudzień 2012 18:34

Rada Miejska w Szubinie odpowiedziała na apel radnych z Kcyni i także przyjęła stanowisko w sprawie rewitalizacji linii kolejowej nr 356 na odcinku Gołańcz – Kcynia – Szubin – Bydgoszcz.

29 listopada Rada Miejska w Kcyni wystosowała do marszałka województwa i ministra transportu apel w sprawie wpisania rewitalizacji linii kolejowej nr 356 do strategii rozwoju województwa do 2020 jako kluczowej inwestycji. Uważamy, że podjęcie skutecznych działań inwestycyjnych w tym kierunku będzie elementem realizacji jednych z najważniejszych strategii zrównoważonego rozwoju obu województw i walki z bezrobocie – uzasadnili radni z Kcyni. Apel ten trafił także do samorządów przez które przebiega linia kolejowa nr 356.

 

Dzisiaj odpowiedzieli na niego radni z Szubina. Treści przyjętego apelu jednak nie chciał nam nikt udostępnić tłumacząc, że będzie to dopiero w piątek, po podpisaniu go przez przewodniczącego rady (z taką sytuacja nasza redakcja spotyka się po raz pierwszy).

 

Pod koniec listopada radni z Szubina podpisali się także pod petycją samorządowców (podpisało ponad 100 prezydentów, burmistrzów, radnych i sołtysów z gmin: Bydgoszcz, Szubin i Kcynia) w sprawie tego szlaku komunikacyjnego. Na początku grudnia zostały one złożone w Urzędzie Marszałkowskim.

 

Podobne stanowiska bardzo prawdopodobne, że jeszcze w tym roku przyjmie Rada Miasta Bydgoszczy i Rada Miejska w Gołańczy (województwo wielkopolskie).

Komentarze

Warte obejrzenia

« Sierpień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
  • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

    Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

    Etykiety: susza Rolnictwo
  • Udany skok ze spadochronem posła Skuteckiego

    Co ciekawego w polityce słychać? Dobiega końca proces kształtowania list, choć nie trzeba się też aż tak śpieszyć, bo ostateczny termin rejestracji kandydatów minie dopiero 3 września. W ostatnim tygodniu poznaliśmy całą listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, potwierdziły się jedynki komitetach Lewicy i PSL-Kukiz.

Wiadomości z regionu

Śledź nas