Jesteś tutaj: HomeNakielskiWyraź swoją opinię w sprawie rozwoju regionu

Wyraź swoją opinię w sprawie rozwoju regionu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 17 grudzień 2012 16:41

Do 15 stycznia 2013 każdy mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego może wziąć udział w konsultacjach społecznych nad strategią rozwoju województwa 2020. Można zauważyć, że powiat nakielski z perspektywy Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu jest dość odległy, co zdaniem wielu przekłada się na liczbę inwestycji. Z tego powodu ważny jest udział każdego z nas w konsultacjach.

 

W ostatnich tygodniach swoje uwagi do przygotowywanej strategii zgłaszali samorządowcy. Do połowy stycznia mogą to robi także mieszkańcy. Zapraszamy do udziału w konsultacjach on-line. Wszystkie Państwa uwagi zostaną przeanalizowane i wzięto pod uwagę – zaznacza marszałek województwa Piotr Całbecki.

 

Z inwestycji, które mogą się przyczynić dla rozwoju powiatu nakielskiego warto wziąć pod uwagę:

- budowę dróg ekspresowych S5 i S10, które znacznie ułatwią komunikacje z resztą Polski

- rozbudowę drogi wojewódzkiej Nakło – Szubin – Złotniki Kujawskie

- rewitalizacja linii kolejowej nr 356 Bydgoszcz – Szubin – Kcynia – Gołańcz

- rozwój turystyki wokół drogi wodnej E-70

- rozwój innowacyjnej gospodarki

- walka z problemem starzenia się społeczeństwa po przez zachęcanie młodych ludzi do pozostanie w regionie

- budowa obwodnicy Kcyni

 

Swoje opinie możemy kierować pod adres mailowy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Zachęcamy do włączenia się w konsultacje, gdyż od nich zależeć będzie przyszłość powiatu i regionu – wyjaśnia Aleksandra Socha prezes Instytutu Rozwoju Bydgoszczy, mieszkanka gminy Kcynia – Planujemy rozesłać do samorządów i mediów apel kierowany do mieszkańców, aby wzięli udział w tych konsultacjach.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Kosma Złotowski

  • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

    Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

  • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

    Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.