Jesteś tutaj: HomeNakielskiWyraź swoją opinię w sprawie rozwoju regionu

Wyraź swoją opinię w sprawie rozwoju regionu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 17 grudzień 2012 16:41

Do 15 stycznia 2013 każdy mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego może wziąć udział w konsultacjach społecznych nad strategią rozwoju województwa 2020. Można zauważyć, że powiat nakielski z perspektywy Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu jest dość odległy, co zdaniem wielu przekłada się na liczbę inwestycji. Z tego powodu ważny jest udział każdego z nas w konsultacjach.

 

W ostatnich tygodniach swoje uwagi do przygotowywanej strategii zgłaszali samorządowcy. Do połowy stycznia mogą to robi także mieszkańcy. Zapraszamy do udziału w konsultacjach on-line. Wszystkie Państwa uwagi zostaną przeanalizowane i wzięto pod uwagę – zaznacza marszałek województwa Piotr Całbecki.

 

Z inwestycji, które mogą się przyczynić dla rozwoju powiatu nakielskiego warto wziąć pod uwagę:

- budowę dróg ekspresowych S5 i S10, które znacznie ułatwią komunikacje z resztą Polski

- rozbudowę drogi wojewódzkiej Nakło – Szubin – Złotniki Kujawskie

- rewitalizacja linii kolejowej nr 356 Bydgoszcz – Szubin – Kcynia – Gołańcz

- rozwój turystyki wokół drogi wodnej E-70

- rozwój innowacyjnej gospodarki

- walka z problemem starzenia się społeczeństwa po przez zachęcanie młodych ludzi do pozostanie w regionie

- budowa obwodnicy Kcyni

 

Swoje opinie możemy kierować pod adres mailowy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Zachęcamy do włączenia się w konsultacje, gdyż od nich zależeć będzie przyszłość powiatu i regionu – wyjaśnia Aleksandra Socha prezes Instytutu Rozwoju Bydgoszczy, mieszkanka gminy Kcynia – Planujemy rozesłać do samorządów i mediów apel kierowany do mieszkańców, aby wzięli udział w tych konsultacjach.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

Kosma Złotowski

  • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

    Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Ministerstwo zachęca do pisania e-pism ogólnych

    Dla załatwienia wielu spraw urzędowych są gotowe druki formularzy, ale nie sposób przewidzieć wszystkich możliwych spraw. W takiej sytuacji możemy skierować do wybranego przez nas urzędu pismo ogólne. Do korzystania z tej możliwości w ramach korespondencji elektronicznej zachęca Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.