Jesteś tutaj: HomeNakielskiO strategii rozwoju województwa bez naszej reprezentacji

O strategii rozwoju województwa bez naszej reprezentacji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki sobota, 08 grudzień 2012 00:12

W piątek w Toruniu obradowała Rada Programowa strategii rozwoju województwa 2014-2020. W gremium opracowującym najważniejszy dokument planistyczny dla naszego województwa zabrakło jednak reprezentanta naszego powiatu.

Strategia rozwoju województwa będzie dość silnie powiązania z funduszami z Unii Europejskiej. W ramach tego dokumentu mają zostać wytypowane także kluczowe inwestycje dla perspektywy finansowej 2014-2020.

 

Wspomniana wyżej Rada Programowa tworzona jest przez ponad 30 osób. Zasiadają w niej radni sejmiku, przedstawiciele szkolnictwa wyższego oraz biznesu. Niestety brakuje tutaj już osób związanych w jakikolwiek sposób z powiatem nakielskim. Z tego powodu głos naszych gmin będzie na pewno mniej widoczny.

 

Przedstawiciele Nakła i Szubina uczestniczyli w posiedzenia Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego, który ma być silnym głosem tej części województwa w pracach nad strategią rozwoju. Owocem tych spotkań jest wniosek, aby takim zadanie kluczowym była modernizacja drogi wojewódzkiej nr 246, która łączy Złotniki Kujawskie z Łabiszynem, Szubinem i Nakłem. Najważniejszym zadaniem drogowym ma być jednak droga ekspresowa S5, która połączyć ma Szubin z Bydgoszczą i powiatem żnińskim.

 

Z inwestycji kolejowych największy nacisk kładzie się na rewitalizację linii kolejowej 356, o czym pisaliśmy wiele w ostatnim czasie. W tej sprawie zdecydowany głos zabrała ponadto Rada Miejska w Kcyni.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Kujawsko-Pomorskie tnie wydatki na kolej

    O tym, że Województwo Kujawsko-Pomorskie należy do regionów, które na kolej wydają najmniej wiadomo było od dawna. Mówią chociażby o tym społecznicy i zajmujące się kolejnictwem think tanki. W ostatnim czasie Zarząd Województwa podjął decyzję w wyniku której wydamy na kolej jeszcze mniej.

    Etykiety: kolej RPO linia nr 356
  • Jest decyzja środowiskowa dla budowy odcinka drogi ekspresowej S-10

    W tym tygodniu Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy wydała decyzję środowiskową dla realizacji odcinka drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń, oznacza to, że prace przygotowawcze decyzji dobiegają już końca i po znalezieniu finansowania będzie można rozpocząć już prace budowę.

Wiadomości z regionu