Jesteś tutaj: HomeNakielskiWszystko wskazuje na to, że w sprawie obwodnicy Sępólna Krajeńskiego będzie duże opóźnienie

Wszystko wskazuje na to, że w sprawie obwodnicy Sępólna Krajeńskiego będzie duże opóźnienie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 25 styczeń 2021 17:00

Na budowę obwodnicy Sępólno Krajeńskie czeka od wielu lat, według Generalnego Pomiaru Ruchu z 2015 roku codziennie przez miast przejeżdża 10 tys. samochodów, w dużej mierze uciążliwy dla mieszkańców tranzyt. Środki na inwestycje są zabezpieczone w Programie Budowy Dróg Krajowych, problemem są jednak opóźnienia formalne.

Według planu z 2019 roku obwodnica miała powstać do 2025 roku, przy założeniu, że decyzję środowiskową Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wyda przed końcem 2019 roku, natomiast przetarg zostanie ogłoszony w IV kwartale 2020 roku. Mamy już 2021 rok, a wciąż nie ma decyzji środowiskowej – w ubiegłym tygodniu RDOŚ poinformował, że nowym terminem rozpatrzenia wniosku jest 22 marca 2021 roku. Powodem przesunięcia wydania rozstrzygnięcia ma być złożenie w dniu 29 grudnia 2020 roku nowej dokumentacji przez inwestora, w tym wypadku Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Wynika z tego, że w kwestii wydania samej decyzji środowiskowej mamy ponad rok opóźnienia. Zakładając, że pod koniec marca ta decyzja zostanie wydana, mogą wpłynąć do niej odwołania, których rozpatrywanie może potrwać kolejne miesiące, a nawet ponad rok. W takim wypadku trzeba się liczyć realnie, że przetarg najszybciej zostałby ogłoszony w przyszłym roku.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • ,,Kolejne pokolenie AK walczy z kolejnym pokoleniem UB” Czy jest to podział na kolejne pokolenia?

    Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym upamiętniamy podziemie antykomunistyczne, osoby nie zgadzające się na podporządkowanie Polski Moskwie, za co zapłaciły tragiczną karę. Jest to jednak święto opowiadające o wojnie domowej, o trudnej dla Polaków historii, wcale nie tak odległej, z którą musimy się rozprawić. Nie raz pojawia się slogan, że spory jakie przy okazji 1 marca się pojawiają to walka kolejnego ,,pokolenia AK z UB”, mamy zatem do czynienia z wciąż otwartą raną.

  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

Wiadomości z regionu