Jesteś tutaj: HomeNakielskiPociągi wróciły na trasę Bydgoszcz – Nakło

Pociągi wróciły na trasę Bydgoszcz – Nakło

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 26 październik 2020 12:54

Po godzinie 22:30 w niedzielę został przywrócony ruch na linie kolejową nr 18 na odcinku Bydgoszcz – Nakło nad Notecią. Ruch na razie odbywa się na odcinku Zielonczyn – Nakło po jednym torze. Od 2 października przewoźnicy kolejowi na tym odcinku oferowali podróżnym autobusową komunikację zastępczą.

Przyczyną zamknięcia dla ruchu kolejowego było podmycie torów oraz uszkodzenie sieci trakcyjnej. Przez ponad trzy tygodnie PKP PLK prowadził prace naprawcze w celu przywrócenia ruchu. Roboty będą kontynuowane, w celu przywrócenia ruchu na oba tory.

 

Obecnie trwają też prace koncepcyjne dotyczące modernizacji linii kolejowej nr 18 na tym odcinku. W ramach projektu komponentu kolejowego CPK rozważana jest modernizacja tego odcinka do 160 km/h, ale też pod uwagę jest brana prędkość 200 km/h.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

  • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

    Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

  • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

    Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu