Jesteś tutaj: HomeNakielskiTrzeci odcinek drogi ekspresowej S-5 połowicznie oddany

Trzeci odcinek drogi ekspresowej S-5 połowicznie oddany

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 12 październik 2020 18:09
Trzeci odcinek drogi ekspresowej S-5 połowicznie oddany Fot: GDDKiA

Od dzisiaj na odcinku Szubin – Żnin drogi ekpresowej S-5 możemy poruszać się po obu jezdniach, w standardzie 2x2. Odcinek liczy ponad 18 km i jest trzecim, który oddawany jest do użytku. Trwają co prawda jeszcze prace wykończeniowe przez wykonawcę, stąd też czasowo można się na nim poruszać z prędkością 70 km/h. W praktyce od Szubina możemy dojechać nową drogą do Poznania, dzięki oddanemu w ubiegłym roku odcinkowi od Żnina do granicy województwa wielkopolskiego.

Głównym wykonawcą i liderem konsorcjum jest warszawska firma Trakcja. Kosz odcinka to prawie 352 mln zł. W kwietniu 2017 roku zostało wydane zezwolenie ZRID, które pozwoliło rozpocząć prace budowlane. Zaawansowanie rzeczowe prac budowlanych na koniec września szacowano na niecałe 90%.

 

Odcinek przebiega przez cztery węzły: Żnin, Kowalewo-Pałuki, Szubin – Południe, Szubin – Północ.

 

Istnieje szansa, że w tym roku zostanie oddany do użytku jeszcze odcinek zachodniej obwodnicy Bydgoszczy od Tryszczyna przez Pawłówek do Białych Błot. Przynajmniej taki jest oficjalny termin.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

  • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

    Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

  • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

    Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu