Jesteś tutaj: HomeNakielskiChór Nadzieja 15. lecie świętował występując przed chorwacką i słowacką publicznością

Chór Nadzieja 15. lecie świętował występując przed chorwacką i słowacką publicznością

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 17 sierpień 2020 15:55

"I can't tell where the journey will end. But I know where to start." - słyszymy w jednym z utworów Tima Berlinga. Wersy te idealnie nawiązują nie tylko do początków chóru Nadzieja, bowiem nikt z nas nie spodziewał się, że decyzja o wstąpieniu do szkolnego chóru Michała Gacki pozwoli nam zwiedzać świat. Idealnie opisują również naszą tegoroczną podróż.

Wiedzieliśmy, że ruszamy do Słowenii i Chorwacji, ale nie mieliśmy pewności czy sytuacja panująca na świecie pozwoli nam sfinalizować cały plan. Projekt, który chcieliśmy zrealizować w założeniu miał nieco inną destynację, a także cel. Mieliśmy zaśpiewać na jednym z europejskich festiwali muzycznych. Niestety w tym roku żaden z nich się nie odbędzie. Podziękowania należą się oczywiście wirusowi COVID-19. Doszliśmy jednak do wniosku, że nie poddamy się tak łatwo i uczcimy 15-lecie istnienia Nadziei – napisał do nas nakielski chór Nadzieja.

 

 

 

Chórzyści wystąpili m.in. w Nakle, nie tym na Notecią, ale w Słowacji, które z kolei z Nakłem nad Notecią od 20. lat utrzymuje stosunki partnerskie. Chórzyści zatem wpisali się w obchody 20. lecia współpracy Nakła z Naklem. Dalej chór udał się również do Chorwacji. Taką formę uczczenia 15. lecia zespołu wsparł finansowo nakielski samorząd.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

  • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

    Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

  • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

    Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu