Jesteś tutaj: HomeNakielskiWatykan oczekuje od bydgoskiego biskupa wszczęcia kościelnego postępowania karnego wobec kapłana za sms-y

Watykan oczekuje od bydgoskiego biskupa wszczęcia kościelnego postępowania karnego wobec kapłana za sms-y

Napisane przez  Redakcja / Weekend FM Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 22 lipiec 2020 14:05

Radio Weekend FM poinformowało, że Kongregacja Nauki Wiary nakazała bp. Janowi Tyrawie wszczęcie kościelnego postępowania karnego przeciwko ks. Marcinowi K., który pełnił posługę w Sępólnie Krajeńskim. Prowadzone było w tej sprawie również świeckie postępowanie karne przez tucholską prokuraturę, która nie stwierdziła popełnienia przestępstw przez duchownego.


Ks. Marcin K. pracując w Sępólnie Krajeńskm miał wysyłać do małoletnich sms-y o podtekście seksualnym. W ubiegłym roku, gdy sprawa wyszła na jaw, bp. Jan Tyrawa odwołał go z sępoleńskiej parafii, obecnie przebywać ma w miejscu w którym decyzją hierarchy powinien podjąć karną refleksję nad swoim postępowaniem.

 

Kongregacja Nauki Wiary zwróciła się właśnie do bp. Tyrawy o wszczęcie kościelnego postępowania karnego. Może ono zakończyć się nałożeniem pokuty lub kary kościelnej, łącznie z wydaleniem ze stanu kapłańskiego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • Dr Grzesiowski: W Grudziądzu łóżka dla pacjentów z COVID-19 ,,są na papierze”

    Z puntu widzenia epidemii w danym kraju jedną z najważniejszych informacji jest stopień zapełnienia łóżek i respiratorów dedykowanych pacjentom chorym na COVID-19. Z informacji z soboty wynika, że wykorzystana była tylko jedna trzecia dostępnych, zdaniem immunologa dr Pawła Grzesiowskiego w praktyce sytuacja jest znacznie trudniejsza.

    Etykiety: covid19
  • Pacjenci skarżą się na zamknięte przychodnie, a eksperci wskazują na skutki zaniedbania profilaktyki

    Pandemia COVID-19 sprawiła, że nieobecne do tej pory w szerszym spektrum usługi zaczęły się rozwijać – taką usługą są teleporady, czyli zdalne konsultacje z lekarzem, które są refundowane. Teleporada jednak nie zawsze jest wstanie zastąpić wizytę u lekarza, ale można odnieść wrażenie, że w wielu przychodniach tak jest to traktowane, czyli teleporad się nadużywa. Nie zawsze można się też do lekarza dodzwonić. To wszystko przekłada się na rozgoryczenie pacjentów, także w naszym regionie.

Wiadomości z regionu