Jesteś tutaj: HomeNakielskiZacięty bój wyborczy o powiat nakielski

Zacięty bój wyborczy o powiat nakielski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 13 lipiec 2020 15:49

Za nami noc pełna wyborczej dramaturgii, ale lokalnie mało jest miejsc, gdzie można o takiej dramaturgii mówić, bowiem można było przewidzieć, w których miastach i powiatach wygrają konkretni kandydaci. W naszym województwie były jednak miejsca, gdzie o prymat w powiecie prezydent Andrzej Duda walczył z Rafałem Trzaskowskim do samego końca. W powiecie nakielskim zdecydowało bowiem zaledwie kilkaset głosów.

Prezydent Andrzej Duda wygrał w Sadkach, Mroczy i Kcyni, natomiast Rafał Trzaskowski w Nakle nad Notecią oraz Szubinie.

 

Mrocza: Duda 56,55% do 43,35% Trzaskowski

Sadki: Duda 56,7% do 43,3% Trzaskowski

Kcynia: Duda 57% do 43% Trzaskowski

Nakło: Duda 45,61% do 54,39% Trzaskowski
Szubin: Duda 45,56% do 54,44% Trzaskowski

 

 

W ostatecznym rozrachunku w powiecie wygrał Rafał Trzaskowski z poparcie ponad 20,6 tys. głosów – 50,69%, natomiast prezydent Andrzej Duda uzyskał ponad 20 tys. głosów – 49,31%. Różnica jest zatem mniejsza niż 600 głosów.

 

Frekwencja w powiecie nakielskim wyniosła:- 62,86%.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

    Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

    Etykiety: bezrobocie
  • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

    We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

    Etykiety: matury

Wiadomości z regionu