Jesteś tutaj: HomeNakielskiOd piątku mieszkańcy Wąwelna będą mieli blisko placówkę pocztową

Od piątku mieszkańcy Wąwelna będą mieli blisko placówkę pocztową

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki czwartek, 07 maj 2020 16:09

Poczta Polska od piątku 8 maja otwiera w Wąwelnie Urząd Pocztowy, który mieścić będzie się przy ulicy Mroteckiej 2. Wąwelska placówka będzie filią Urzędu Pocztowego w Sępólnie Krajeńskim.

Powstanie placówki pocztowej jest odpowiedzią na wnioski mieszkańców Wąwelna. W nowej placówce, czynnej od poniedziałku do czwartku w godzinach: 08:00 - 15:00 oraz w piątki w godzinach: 13:00 - 20:00, będzie można skorzystać z pełnej gamy usług pocztowych, bankowo-ubezpieczeniowych oraz handlowych. Placówka jest wyposażona w jedno stanowisko do obsługi klienta. Została ona dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

– Pomimo stanu epidemii staramy się realizować zobowiązania wobec lokalnych społeczności, dlatego otwieramy nową placówkę, ważny punkt usługowy dla mieszkańców Wąwelna. Obsługa klientów będzie tu, tak jak w innych pocztowych placówkach, dostosowana do rygorów bezpieczeństwa. Nasi pracownicy są wyposażeni w maseczki, rękawiczki lub płyny do dezynfekcji rąk, a także przyłbice. Te środki chronią zarówno pocztowców, jak i naszych klientów – mówi Karol Górski, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Bydgoszczy.

 

Obecnie na terenie województwa kujawsko - pomorskiego czynnych jest 367 placówek pocztowych.

 

Strategia Poczty Polskiej zakłada rozwój i modernizację sieci placówek. Spółka posiada największą sieć dystrybucyjno-logistyczną w kraju. Jest obecna w każdej gminie, ma ok. 7,5 tys. placówek. W ciągu ostatnich lat Poczta otworzyła blisko 300 nowych punktów w całej Polsce, zarówno w małych miejscowościach, na wsiach, jak i w dużych aglomeracjach. Oprócz otwierania nowych punktów spółka modernizuje swoje placówki, część z nich przenosi do nowych lokalizacji, biorąc pod uwagę efektywność ekonomiczną inwestycji.

 

Dzięki swojej sieci placówek Poczta Polska ma unikatowy dostęp do wszystkich obywateli, instytucji i przedsiębiorstw. Wypełniając misję usługi powszechnej Spółka realizuje ważny interes społeczny, zapewnia dostęp do usług komunikacji, zapobiega wykluczeniu społecznemu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Zarząd Województwa uzyskał absolutorium za rok 2019

    Po udzieleniu Zarządowi Województwa wotum zaufania, radni przeprowadzili dyskusję absolutoryjną, która była kontynuacją dyskusji o stanie województwa, ale ukierunkowaną stricte na kwestie finansowe. Również w sprawie udzielenia absolutorium większość radnych wojewódzkich poparła Zarząd Województwa na którego czele stoi marszałek Piotr Całbecki.

  • Marszałek Całbeki z wotum zaufania

    Sejmik Województwa udzielił na dzisiejszej sesji wotum zaufania dla Zarządu Województwa, na którego czele stoi marszałek Piotr Całbecki. Głosowanie nad wotum poprzedziła dyskusja o stanie województwa kujawsko-pomorskiego. Z uwagi na panującą epidemię COVID-19, obradowano w trybie zdalnym.

Wiadomości z regionu