Jesteś tutaj: HomeNakielskiPolicyjne manewry w Potulicach

Policyjne manewry w Potulicach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki niedziela, 10 czerwiec 2018 11:25
Policyjne manewry w Potulicach Archiwum

W sobotę pod stadion w Potulicach, w przerwie meczu pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Tucholanką Tuchola podjechały radiowozy na sygnałach, z których wysiadło kilka pododdziałów zwartych, uzbrojonych w pałki i tarcze. Doszło do małych incydentów, bowiem użyty został gaz. Od świadków dowiadujemy się, że ujęto również mężczyznę spożywającego alkohol.

Pododdziały zwarte przyjechały z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Do tej pory nie były obecne na meczach w Potulicach, gdzie porządku pilnowali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Przez dwa sezony nie doszło do żadnych incydentów na meczach Zawiszy oraz naruszeń porządku w okolicach stadionu.

Po kilkunastu minutach policjanci wsiedli do samochodów i oddalili się. Świadkowie zdarzenia komentują nam, iż wyglądało to wszystko trochę jak policyjny trening.

Przed tygodniem w Sępólnie Krajeńskim, gdzie doszło do małego zamieszania, również pojawiły się pododdziały policyjne z Bydgoszczy.