Jesteś tutaj: HomeNakielskiUwaga: Pomagając poszkodowanym sprawdź kto organizuje zbiórkę

Uwaga: Pomagając poszkodowanym sprawdź kto organizuje zbiórkę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki sobota, 26 sierpień 2017 11:37

W ostatnim czasie dość głośno zrobiło się o Sośnie, co nie powinno nikogo dziwić, bowiem jest to najbardziej poszkodowana gmina w województwie kujawsko-pomorskim przez nawałnice. Wolontariusze, mieszkańcy i osoby zaangażowane w pomoc utworzyły na Facebook-u społeczność ,,POMOC dla Sośna”. Okazuje się, że ktoś utworzył niedawno podobną stronę na Facebook-u i prosi o przelewanie pieniędzy. Wszystko wskazuje na to, że jest to oszustwo.

 

Obecnie oficjalne są prowadzone dwie zbiórki dla poszkodowanych w Sośnie. Pierwsza prowadzona jest za pomocą portalu pomagam.pl – link do zbiórki: https://pomagam.pl/dlasosna Do tej pory udało się zebrać już prawie 24 tys. zł. Wszystkie wpłaty są ewidencjonowane, stąd też zbiórka jest pełni przejrzysta. Stoi za nim można by tak powiedzieć sztab obywatelski, który od kilku dni koordynuje działania pomocowe. Jak dowiadujemy się od wolontariuszy, jedyna zbiórka obywatelska prowadzona jest przez portal pomagam.pl, czyli nikt nie oczekuje od nikogo wpłat na konto.

 

Osobną zbiórkę prowadzi Urząd Gminy Sośna:

Osobom fizycznym zainteresowanym pomocą podajemy nr konta bankowego na który można dokonywać wpłat: Gmina Sośno: PL91 8162 0003 0000 0329 2000 0010, Bank Spółdzielczy w Więcborku Kod SWIFT/BIC: GBWCPLPP. z dopiskiem LIKWIDACJA SKUTKÓW KLĘSKI

 

Na Facebook-u krąży również drugi profil Pomoc Dla Sośna, na chwilę obecną osoby za nim stojące są anonimowe. Jak czytamy jednak na społeczności stworzonej przez mieszkańców Sośna:

Na Facebooku pojawiło się fałszywe konto o nazwie: Pomoc Dla Sosna. Jest to konto które nie ma nic wspólnego z naszą działalnością pomocową, nie podawaliśmy żadnego numeru konta do zbiórki pieniężnej.

 

Być może sprawą zajmą się organy ścigania, bowiem nie można wykluczyć, że dojść mogło do przestępstwa.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

 • Pomiędzy Inowrocławiem a Bydgoszczą ruch kolejowy będzie odbywał się po czterech torach

   

  We wtorek w Bydgoszczy podpisano umowę pomiędzy PKP PLK oraz firma Voessing Polska na opracowanie dokumentacji technicznej dla modernizacji linii kolejowej nr 131 do prędkości 200 km/h. Prace budowlane w opinii prezesa PKP PLK Ireneusza Merchela zakończone powinny być na przełomie 2025 i 2026 roku, obejmą też inne ważne odcinki kolejowe.

  Etykiety: PKP kolej linia nr 131
 • Nadal w naszym województwie będzie dwóch przewoźników

  Obecnie przewozy o charakterze regionalnym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego świadczy dwóch przewoźników: Polregio (dawniej Przewozy Regionalne) oraz Arriva. Od 13 grudnia nadal będzie dwóch przewoźników, choć nie jest powiedziane jakie będą to firmy, nie wiadomo też kto w jakich pakietach będzie świadczył przewozy.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu