Jesteś tutaj: HomeNakielskiUwaga: Pomagając poszkodowanym sprawdź kto organizuje zbiórkę

Uwaga: Pomagając poszkodowanym sprawdź kto organizuje zbiórkę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki sobota, 26 sierpień 2017 11:37

W ostatnim czasie dość głośno zrobiło się o Sośnie, co nie powinno nikogo dziwić, bowiem jest to najbardziej poszkodowana gmina w województwie kujawsko-pomorskim przez nawałnice. Wolontariusze, mieszkańcy i osoby zaangażowane w pomoc utworzyły na Facebook-u społeczność ,,POMOC dla Sośna”. Okazuje się, że ktoś utworzył niedawno podobną stronę na Facebook-u i prosi o przelewanie pieniędzy. Wszystko wskazuje na to, że jest to oszustwo.

 

Obecnie oficjalne są prowadzone dwie zbiórki dla poszkodowanych w Sośnie. Pierwsza prowadzona jest za pomocą portalu pomagam.pl – link do zbiórki: https://pomagam.pl/dlasosna Do tej pory udało się zebrać już prawie 24 tys. zł. Wszystkie wpłaty są ewidencjonowane, stąd też zbiórka jest pełni przejrzysta. Stoi za nim można by tak powiedzieć sztab obywatelski, który od kilku dni koordynuje działania pomocowe. Jak dowiadujemy się od wolontariuszy, jedyna zbiórka obywatelska prowadzona jest przez portal pomagam.pl, czyli nikt nie oczekuje od nikogo wpłat na konto.

 

Osobną zbiórkę prowadzi Urząd Gminy Sośna:

Osobom fizycznym zainteresowanym pomocą podajemy nr konta bankowego na który można dokonywać wpłat: Gmina Sośno: PL91 8162 0003 0000 0329 2000 0010, Bank Spółdzielczy w Więcborku Kod SWIFT/BIC: GBWCPLPP. z dopiskiem LIKWIDACJA SKUTKÓW KLĘSKI

 

Na Facebook-u krąży również drugi profil Pomoc Dla Sośna, na chwilę obecną osoby za nim stojące są anonimowe. Jak czytamy jednak na społeczności stworzonej przez mieszkańców Sośna:

Na Facebooku pojawiło się fałszywe konto o nazwie: Pomoc Dla Sosna. Jest to konto które nie ma nic wspólnego z naszą działalnością pomocową, nie podawaliśmy żadnego numeru konta do zbiórki pieniężnej.

 

Być może sprawą zajmą się organy ścigania, bowiem nie można wykluczyć, że dojść mogło do przestępstwa.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Powyborczy krajobraz. Czyli co tam w polityce słychać?

     

    W krajowej polityce po wyborach do Parlamentu Europejskiego rozpoczął się sezon ogórkowy, jeszcze mniej dzieje się lokalnie, co jednak nie oznacza, że jest to czas bezowocny. Za kilka tygodni znowu będą duże emocje przed najważniejszymi wyborami, do krajowego parlamentu.

  • Umowa z Włochami zerwana, ale wątpliwości coraz więcej

    W tym tygodniu media obeszła informacja, że GDDKiA ,,pogoniła” włoską firmę z placu budowy. Jest to daleko posunięta przenośnia, bowiem od kilku miesięcy właściwie prace się nie toczyły, więc na placu budowy i tak nic się nie działo. Będzie trzeba teraz rozstrzygnąć nowy przetarg, a to przesunie ukończenie inwestycji w czasie. Do kiedy? O to właściwie trzeba pytać jasnowidza, bowiem trudno merytorycznie odpowiedzieć na pytania dotyczące terminów realizacji poszczególnych odcinków.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.