Jesteś tutaj: HomeNakielskiPGNiG przywiozło do Sośna materiały budowlane. Kiedy trafią do mieszkańców?

PGNiG przywiozło do Sośna materiały budowlane. Kiedy trafią do mieszkańców?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki czwartek, 24 sierpień 2017 19:00

Firma PGNiG postanowiła wspomóc mieszkańców Sośna w odbudowie domów, które ucierpiały w wyniku nawałnicy. W czwartek prezes spółki Piotr Woźniak przywiózł do gminy dość sporą liczbę materiałów budowlanych.

Do Sośna przyjechało ok. 25 tys. metrów kwadratowych papy, prawie 25 ton gładzi szpachlowej i około tysiąca 10-litrowych wiader farby. Jak tłumaczył prezes PGNiG Piotr Woźniak - Chcieliśmy, aby ta pomoc była dedykowana i trafiła dokładnie w potrzeby.

 

Firma uznała że na chwilę obecną szczególnie potrzebujący są mieszkańcy Sośna - Mamy taką politykę, która nazywa się społeczna odpowiedzialność biznesu – wyjaśniał Woźniak, jednocześnie chwaląc organizację pomocy na terenie gminy - Jestem zbudowany organizacją tutaj na miejscu

 

Kiedy i dla kogo pomoc?

W tej kwestii nie ma jednoznacznego komunikatu. Prezes Piotr Woźniak w rozmowie z mediami mówił bowiem - Pomoc która tutaj trafia natychmiast, nie czeka na zagospodarowanie i rozdział.

 

Prezes PGNiG Piotr Woźniak i wójt Leszek Stroiński

 

Urząd Gminy w Sośnie z kolei poinformował, że materiały budowlane otrzymane od PGNiG będą wydawane w późniejszym terminie.

 

Wójt Sośna Leszek Stroiński poinformował publicznie - Na pewno ta pomoc trafi do tych osób najbardziej potrzebujących według klucza, który myślę, że mamy już ustalony. Jest lista poszkodowanych, jest szacunek inspektorów nadzoru budowlanego. Nie wszędzie oni dotarli, ale część już mamy i w oparciu o ten szacunek będziemy dystrybuować pomoc, którą otrzymaliśmy z PGNiG.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Sierpień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
  • To były słabe cztery lata dla regionu

    Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

  • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

    Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

    Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas