Jesteś tutaj: HomeNakielskiStara Noteć Rynarzewska zostanie udrożniona

Stara Noteć Rynarzewska zostanie udrożniona

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 22 sierpień 2017 12:29

Rejonowy Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu poinformował o rozpoczęciu prac naprawczych na Starej Noteci Rynarzewskiej w rejonie Chobelina, niedaleko Szubina.

Prace będą polegać na odcinkowej likwidacji zatorów ziemnych i roślinnych, na trasie o łącznej długości ok. 2,8 km. Pozyskany urobek zostanie wykorzystany do podwyższenia grobli oraz do formowania skarpy i jej zagęszczenia – informuje Anna Małysz-Tyczyńska z RZGW Poznań.

 

Przeprowadzona inwestycja ma pozwolić zapobiec niekontrolowanym wylewom rzeki, dzięki czemu będzie możliwe prowadzenie niezakłóconej gospodarki rolnej w tym rejonie. Koszt inwestycji szacuje się na prawie 144 tys. zł.

 

Od 1 stycznia 2018 roku nadzór nad całym rejonem Noteci przejmie RZGW w Bydgoszczy, którego powołanie będzie skutkiem przyjętej w lipcu przez parlament nowelizacji prawa wodnego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Powyborczy krajobraz. Czyli co tam w polityce słychać?

     

    W krajowej polityce po wyborach do Parlamentu Europejskiego rozpoczął się sezon ogórkowy, jeszcze mniej dzieje się lokalnie, co jednak nie oznacza, że jest to czas bezowocny. Za kilka tygodni znowu będą duże emocje przed najważniejszymi wyborami, do krajowego parlamentu.

  • Umowa z Włochami zerwana, ale wątpliwości coraz więcej

    W tym tygodniu media obeszła informacja, że GDDKiA ,,pogoniła” włoską firmę z placu budowy. Jest to daleko posunięta przenośnia, bowiem od kilku miesięcy właściwie prace się nie toczyły, więc na placu budowy i tak nic się nie działo. Będzie trzeba teraz rozstrzygnąć nowy przetarg, a to przesunie ukończenie inwestycji w czasie. Do kiedy? O to właściwie trzeba pytać jasnowidza, bowiem trudno merytorycznie odpowiedzieć na pytania dotyczące terminów realizacji poszczególnych odcinków.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.