Jesteś tutaj: HomeNakielskiStara Noteć Rynarzewska zostanie udrożniona

Stara Noteć Rynarzewska zostanie udrożniona

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 22 sierpień 2017 12:29

Rejonowy Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu poinformował o rozpoczęciu prac naprawczych na Starej Noteci Rynarzewskiej w rejonie Chobelina, niedaleko Szubina.

Prace będą polegać na odcinkowej likwidacji zatorów ziemnych i roślinnych, na trasie o łącznej długości ok. 2,8 km. Pozyskany urobek zostanie wykorzystany do podwyższenia grobli oraz do formowania skarpy i jej zagęszczenia – informuje Anna Małysz-Tyczyńska z RZGW Poznań.

 

Przeprowadzona inwestycja ma pozwolić zapobiec niekontrolowanym wylewom rzeki, dzięki czemu będzie możliwe prowadzenie niezakłóconej gospodarki rolnej w tym rejonie. Koszt inwestycji szacuje się na prawie 144 tys. zł.

 

Od 1 stycznia 2018 roku nadzór nad całym rejonem Noteci przejmie RZGW w Bydgoszczy, którego powołanie będzie skutkiem przyjętej w lipcu przez parlament nowelizacji prawa wodnego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Kujawy Zachodnie – mogą zachwycać

    Wielki poeta Jan Kasprowicz w swojej literaturze zachwycał się pięknem Kujaw wiosną. Paweł Kubalewski piękno kujawskiej ziemi pokazuje na ujęciach lotniczych. Żeby za dużo się już nie rozpisywać – zapraszamy do obejrzenia jego dzieła.

  • Jak jako województwo wykorzystaliśmy ostatnie 6 lat?

    Jesteśmy w roku granicznym dla obowiązywania Strategii Rozwoju Województwa do 2020 roku – jutro w ramach dyskusji o stanie województwa na Sejmiku Województwa, planowane jest podsumowanie tego dokumentu, zapewne dojdzie również do dyskusji na temat tego jak wykorzystaliśmy ostatnie lata, w tym również szansę jaką mogły dać fundusze unijne. Dyskusja może być nieco utrudniona, z uwagi na fakt obradowania w formie on-line.

Wiadomości z regionu