Jesteś tutaj: HomeNakielskiStara Noteć Rynarzewska zostanie udrożniona

Stara Noteć Rynarzewska zostanie udrożniona

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 22 sierpień 2017 12:29

Rejonowy Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu poinformował o rozpoczęciu prac naprawczych na Starej Noteci Rynarzewskiej w rejonie Chobelina, niedaleko Szubina.

Prace będą polegać na odcinkowej likwidacji zatorów ziemnych i roślinnych, na trasie o łącznej długości ok. 2,8 km. Pozyskany urobek zostanie wykorzystany do podwyższenia grobli oraz do formowania skarpy i jej zagęszczenia – informuje Anna Małysz-Tyczyńska z RZGW Poznań.

 

Przeprowadzona inwestycja ma pozwolić zapobiec niekontrolowanym wylewom rzeki, dzięki czemu będzie możliwe prowadzenie niezakłóconej gospodarki rolnej w tym rejonie. Koszt inwestycji szacuje się na prawie 144 tys. zł.

 

Od 1 stycznia 2018 roku nadzór nad całym rejonem Noteci przejmie RZGW w Bydgoszczy, którego powołanie będzie skutkiem przyjętej w lipcu przez parlament nowelizacji prawa wodnego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Październik 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Kończą swoją przygodę z Sejmem

    Patrząc na nazwiska posłów wybranych w okręgu bydgoskim nie sposób nie zauważyć, że mamy aż sześć nowych nazwisk, czyli aż 50% wybranych przez nas posłów przez ostatnie lata w Sejmie nie zasiadała. Właściwie, poza Iwoną Kozłowską, która była posłanką w przeszłości mamy sześciu debiutantów.

  • W okręgu bydgoskim wygrywa PiS – o tym kto został posłem, a kto nie

    Nazwiska nowych posłów przedstawiliśmy już rano. Przedstawiamy pełne wyniki dla okręgu bydgoskiego. Cały czas nieoficjalne, bowiem PKW wynik wyborów ogłosi po podliczeniu wszystkich obwodów, a w niektórych częściach kraju to się jeszcze nie udało. W okręgu bydgoskim mamy już wszystko podliczone, stąd też możemy mówić już o ostatecznych wynikach.

Wiadomości z regionu

Śledź nas